Wielkie święto biegowe odbyło się w niedzielę, 2 lipca, w Tarchałach Wielkich. Blisko 300 osób ścigało się na 10 i 5 kilometrów, a także chodząc z kijkami w rywalizacji nordic walking. Sporo emocji wzbudziło współzawodnictwo najmłodszych, którzy walczyli w kilku kategoriach. Bieg główny wygrała Victoria Kaliuzhana.

* DSC_0967

Najważniejsze biegi imprezy organizowanej przez Ludowy Zespół Sportowy Tarchalanka poprzedziły biegi dla dzieci i młodzieży, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.

W biegu „kwadratów”, czyli roczników 2014-2016 na 500 metrów wygrała Maria Stachowicz przed Franciszkiem Garbarczykiem i Amelią Feją. W biegu „trójkątów”, czyli biegaczy z roczników 2011-2013 na dystansie 1000 metrów wygrał Piotr Namysł przed Piotrem Koryciakiem i Oskarem Grzeszczykiem. Wśród dziewcząt zwyciężyła Erika Olson Sokołowska przed Kingą Kulczycką i Anną Wewiór. W biegu „gwiazd” (roczniki 2007-2010) na dystansie 1000 metrów wygrał Filip Fischer przed Bartoszem Pawlikiem i Wojciechem Koryciakiem. Wśród dziewcząt zwyciężyła Magdalena Kościelna przed Emilią Kupczyk i Angeliką Pawlak.

* DSC_0649

W biegach najmłodszych tzw. uśmieszków nie mierzono czasu. Liczył się udział i przebiegnięcie 150 metrów indywidualnie lub z rodzicami.

- To była wspaniała impreza. Święto nie tylko sportowe, ale też świetna okazja do tego by wspólnie spędzić czas w niedzielne przedpołudnie. Sportowa rywalizacja była bardzo zacięta. Chylę czoła przed determinacją i wolą walki wszystkich, także najmłodszych, zawodników. Lecz Polska Biega w Tarchałach, to nie tylko walka, ale także rodzinny festyn z dmuchanymi zamkami, watą cukrową, grillem i przejażdżkami na kucyku. Brawo dla organizatorów i wszystkich uczestników – mówi Paweł Rajski, Starosta Ostrowski, który otwierał bieg dla najmłodszych.

* DSC_0696

Trasę biegu głównego wygrała Victoria Kaliuzhana, która 10 kilometrów pokonała w 35 minut i 22 sekundy. Drugi na metę wpadł najlepszy w kategorii open mężczyzn Marcin Zagórny. Na kolejnych miejscach wśród panów uplasowali się Piotr Rękowicz i Łukasz Sobera. W klasyfikacji open kobiet za Victorią Kaliuzhaną uplasowały się Dorota Uciechowska i Katarzyna Walotka. Bieg główny ukończyło 118 osób.

* DSC_0150

W biegu na 5 kilometrów triumfował Kacper Adamczak. Drugi był Błażej Kaniewski, a trzeci Piotr Gaszyński. W klasyfikacji pań na 5 km wygrała Ewa Sobańska. Druga była Joanna Kanikuła-Kolana, a trzecia Hanna Dering. Ten dystans ukończyło 46 osób.

Nordic Walking na 5 km wygrał Hieronim Winiarski przed Janem Urbaniakiem i Konradem Sitkowskim. Wśród pań najlepsza okazała się Irena Bernard-Granger przed Katarzyną Tymkiewicz i Anną Sędziak.

Wśród biegaczy był m.in. radny Powiatu Ostrowskiego Rafał Walkow, który przed rokiem zapowiedział, że przygotuje formę biegową na tegoroczną imprezę Polska Biega w Tarchałach i dotrzymał słowa.

* DSC_0771

- Jak zwykle organizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja sportowa była bardzo zacięta i myślę, że ciekawa dla kibiców. Z własnego biegu jestem zadowolony. Osiągnąłem czas 53.57, czyli taki jaki zaplanowałem, ale najważniejsze, że udało się dobiec do mety. Raz jeszcze gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów. Do Tarchał Wielkich warto przyjechać za rok – mówił bezpośrednio po biegu Rafał Walkow.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych