Konkurs plastyczny w ZSB-E poświęcony Ernestowi Malinowskiemu
W Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych odbył się konkurs plastyczny, który przyciągnął uwagę zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Wydarzenie to było poświęcone pamięci Ernesta Malinowskiego, słynnego inżyniera kolejowego, który zbudował najwyżej położoną kolej świata w Andach. Była to wspaniała okazja do uczczenia jego 125. rocznicy śmierci.
  1. Konkurs plastyczny w ZSBE na cześć Ernesta Malinowskiego.
  2. Uroczyste wręczenie nagród laureatom przez dyrektora szkoły i artystę-plastyka.
  3. Prezentacja o życiu i osiągnięciach Malinowskiego oraz występ muzyczny ucznia.
  4. Wyróżnienia i nagrody dla najlepszych prac w dwóch kategoriach wiekowych.

W Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych, który od 2017 roku nosi imię Ernesta Malinowskiego, odbył się konkurs plastyczny poświęcony temu wybitnemu inżynierowi. Malinowski, znany przede wszystkim jako twórca kolei Transandyjskiej w Peru, stał się inspiracją dla młodych artystów, którzy zgromadzili się, aby uczcić jego pamięć i osiągnięcia.

Podsumowanie konkursu miało miejsce 27 maja 2024 roku, a nagrody i wyróżnienia wręczali dyrektor ZSBE, Rafał Paterek, oraz artysta-plastyk Agnieszka Lisiak "Skórka". Wydarzenie to było również okazją do zaprezentowania sylwetki Malinowskiego poprzez multimedialną prezentację oraz muzyczny występ Michała Szymanka, ucznia ZSBE.

W kategorii wiekowej IV-VI zwyciężyła Urszula Doktór ze Szkoły Podstawowej nr 7, natomiast wyróżnienie otrzymała Martyna Kamienik ze Szkoły Podstawowej nr 9. W starszej kategorii, obejmującej klasy VII-VIII, pierwsze miejsce zajęły Diana Chemerys z SP 1 i Helena Popiel z SP 7. Drugie miejsce przypadło Marii Wrembel z SP 7, a wyróżnienia zdobyli Szymon Krzak z SP 1 oraz Hanna Podsadna z SP 7.

W obradach jury, które oceniało prace uczestników, brał również udział artysta-plastyk Jakub Godziszewski. Jego doświadczenie i wiedza pomogły w wyłonieniu najbardziej utalentowanych młodych artystów.

Ernest Malinowski, którego 125. rocznica śmierci przypada w tym roku, pozostaje postacią o ogromnym znaczeniu dla historii inżynierii kolejowej. Jego osiągnięcia, zwłaszcza budowa kolei w Andach, są dowodem na to, jak wielki wpływ mogą mieć polscy inżynierowie na światową technologię i infrastrukturę. Konkurs plastyczny w ZSBE był nie tylko hołdem dla jego pracy, ale również inspiracją dla młodych pokoleń, które mogą czerpać z jego dorobku.


Opierając się na: Powiat Ostrowski