Pożar w hali produkcyjnej w Ostrowie Wielkopolskim opanowany przez strażaków
W poniedziałek po południu doszło do poważnego pożaru w hali produkcyjnej w Ostrowie Wielkopolskim. Strażacy walczyli z ogniem przez prawie półtorej godziny, aby opanować sytuację.
  1. Pożar wybuchł 3 czerwca 2024 roku o godz. 16:12.
  2. Zgłoszenie otrzymała Państwowa Straż Pożarna w Ostrowie Wielkopolskim.
  3. Spłonęły dwie maszyny produkcyjne.
  4. W akcji brały udział 4 zastępy strażaków.

W poniedziałek 3 czerwca 2024 roku o godz. 16:12 w hali produkcyjnej wybuchł pożar. Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymało Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Po przybyciu na miejsce strażacy zauważyli, że ogień objął dwie maszyny produkcyjne oraz instalację wyciągową.

Pracownicy zakładu próbowali samodzielnie ugasić pożar przy użyciu gaśnic proszkowych, jednak sytuacja wymagała interwencji specjalistycznej. Strażacy natychmiast przystąpili do działań, zabezpieczając teren oraz wprowadzając roty gaśnicze w aparatach ochrony dróg oddechowych (ODO). Podano jeden prąd piany lekkiej na palące się maszyny, co pozwoliło na szybkie opanowanie ognia.

Równocześnie prowadzono wentylację mechaniczną hali oraz monitorowano sytuację kamerą termowizyjną. Dzięki temu możliwe było szybkie wykrycie i ugaszenie wszystkich źródeł ognia. Po zakończeniu akcji strażacy dokładnie przewietrzyli całą halę produkcyjną, aby usunąć resztki dymu i zapewnić bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia.

W akcji gaśniczej, która trwała blisko półtorej godziny, brały udział cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki ich szybkiej i skutecznej interwencji udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się pożaru i ograniczyć straty materialne.

Warto zaznaczyć, że tego typu incydenty mogą mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania zakładów produkcyjnych, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i regularne przeglądy instalacji technicznych.


Opierając się na: Straż Pożarna w Ostrowie Wlkp.