Turniej przy wiejskiej sali - 31. mistrzostwa Łąkocin w tenisie stołowym

W mroźne popołudnie 18 stycznia 2026 r. w sali wiejskiej w Łąkocinach zapanowała sportowa gorączka – przy stołach rywalizowały całe pokolenia. Na parkiecie dominowały szybkie wymiany i znajome twarze z regionu, a za stołami słychać było zarówno doping, jak i rozmowy o drobnych błędach. Organizatorzy i kibice zadbali, by impreza miała rodzinny charakter i wróciła do tradycji po opóźnieniu związanym z remontem sali.
- W Łąkocinach emocje przy stole i pucharach
- Jak przebiegały mistrzostwa wsi w tenisie stołowym
W Łąkocinach emocje przy stole i pucharach
Na 31. edycji otwartych mistrzostw wsi w tenisie stołowym stawiło się 43 zawodników z 16 klubów i miejscowości – od juniorów po weteranów. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach: seniorów, juniorów i kobiet (open). Wśród seniorów triumfował Bartosz Dąbrowski - zawodnik UKS Daniszyn - dla którego był to pierwszy tytuł w tej grupie wiekowej, wcześniej wygrywał jako junior. Na podium stanęli też Kamil Bajtała i Tomasz Konrady.
Najważniejsze miejsca w poszczególnych kategoriach prezentowały się następująco:
- Kategoria seniorów
- miejsce: Bartosz Dąbrowski (UKS Daniszyn)
- miejsce: Kamil Bajtała (Łąkociny)
- miejsce: Tomasz Konrady (LZS BŁYSKAWICA Bożacin)
- Kategoria juniorów
- miejsce: Antoni Wieczorek (Raszków)
- miejsce: Maksymilian Smolarek (LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie)
- miejsce: Aleksander Kaźmierczak (UKS Daniszyn)
- Kategoria kobiet (open)
- miejsce: Honorata Dąbrowska (Kobierno) - zwycięstwo po raz siódmy w historii turnieju
- miejsce: Joanna Zybała (LKS OGNIWO Łąkociny)
- miejsce: Paulina Kobusińska (Wierzbno)
Organizatorzy uhonorowali też najlepszych mieszkańców miejscowości pucharami - otrzymali je Joanna Zybała, Dominik Nowak i Kamil Bajtała. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez LKS „Ogniwo” Łąkociny.
Jak przebiegały mistrzostwa wsi w tenisie stołowym
Zawody prowadził sędzia główny Antoni Szubert, a wspierał go Szymon Lis. Wręczenia pucharów i nagród dokonywali pomysłodawca i główny organizator imprezy Rafał Szubert oraz przedstawiciel Rady Sołeckiej Jarosław Hałas. Oficjalnego otwarcia dokonał przedstawiciel Rady Gminy Paweł Flejsierowicz, a na widowni nie zabrakło sołtysa Przemysława Janasa.
Wsparcie dla imprezy przyszło z kilku stron - w organizację zaangażowały się Gmina Ostrów Wielkopolski, Rada Sołecka w Łąkocinach oraz firma AMS Puchary Szkudlarz z Ostrowa Wielkopolskiego. Szkoła Podstawowa w Wierzbnie użyczyła stoły tenisowe, a transport uczestników pomógł zorganizować Krzysztof Kulas. Organizatorzy dziękowali też Sołectwu Łąkociny za udostępnienie obiektu.
Turniej przypomniał o roli klubów z regionu - obok zwycięzców w wynikach pojawiały się nazwy takich klubów jak UKS Daniszyn, LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, LZS BŁYSKAWICA Bożacin, LKS OGNIWO Łąkociny czy LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski, co podkreśliło międzygminny charakter rywalizacji.
Po emocjach przy stołach pozostało kilka obserwacji praktycznych dla mieszkańców - wydarzenie pokazało, że przy niewielkim wsparciu organizacyjnym i sprzętowym można odtworzyć lokalną tradycję sportową i integrować różne pokolenia. Dla tych, którzy chcieliby wchodzić w podobne inicjatywy, istotne były dwa elementy: dobra współpraca z samorządem i szkołami oraz aktywne zaangażowanie mieszkańców i klubów. Dzięki temu podobne turnieje mogą łatwiej wracać do kalendarza i przyciągać kolejnych uczestników.
na podstawie: Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski.
Ostatnie Artykuły

Obozowy odpoczynek młodych strażaków. W Średzinie uczą się i trenują

Gole, jubileusz i medale. Daniszyn miał sportowy dzień z pełnym programem

Licea z Ostrowa znów wyżej niż średnia. Technika mają trudniejszy rok

Uciekł po kolizji, wrócił jako pijany kierowca z prawie 2,7 promila

W Ostrowie Wielkopolskim dzielnicowy reaguje, zanim zrobi się groźnie

Druhny z gminy błysnęły w Bogdaju. Padły miejsca od drugiego do czwartego

Huta zgarnia dwa zwycięstwa. W Bogdaju padł rekord frekwencji

Pastelowy Pałac Lipskich przyniósł młodemu artyście ogólnopolską nagrodę

Strażaczka z Ostrowa Wielkopolskiego zdobyła mistrzostwo, kolega wziął brąz

Wakacje pod kontrolą - Filia nr 3 uczy dzieci, jak zadbać o siebie

Upał nie zwalnia z obowiązku. W Ostrowie padło przypomnienie o zwierzętach

Nowa wiata już się sprawdza. Festyn w Słaborowicach dał pierwszy mocny sprawdzian

Przy Kościuszki zniknie błoto i kałuże. Powstaną nowe miejsca postojowe

Ostrów Wielkopolski rozpędza COOLturalne lato. W planie koncerty i kino
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, ASF, ubój własny i paszporty dla zwierząt
- Komenda Powiatowa PSP w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, godziny, sprawy administracyjne
- Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach - kontakt, godziny, zajęcia
- Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim - kontakt, sekcje, świetlice i wynajem
