Młodzi projektanci w Filii nr 2 - moda, kolory i pomysł na efekt

Młodzi projektanci w Filii nr 2 - moda, kolory i pomysł na efekt

W Filii nr 2 znowu zrobiło się twórczo i bardzo po miejsku, bo tym razem młodzi uczestnicy weszli w świat mody. To był ten rodzaj spotkania, po którym zwykła tkanina przestaje być tylko materiałem, a zaczyna być początkiem czegoś naprawdę efektownego. 🎨👗

  • W Filii nr 2 moda spotkała się z wyobraźnią i praktyką
  • Miłosz podpowiadał, jak z koloru i tkaniny wyciągnąć więcej
  • To był czas, w którym liczyły się pomysł i zaangażowanie

W Filii nr 2 moda spotkała się z wyobraźnią i praktyką

Warsztaty dla młodych projektantów pokazały, że projektowanie ubrań to nie tylko ładny szkic, ale też uważne patrzenie na detal. Uczestnicy mogli spróbować sił w roli osób, które myślą o kroju, barwach i strukturze materiału tak, żeby całość robiła mocne wrażenie.

Miłosz podpowiadał, jak z koloru i tkaniny wyciągnąć więcej

Podczas zajęć Miłosz zwracał uwagę na to, co w modzie często decyduje o końcowym efekcie: dobór kolorów, zestawianie faktur i wyczucie proporcji. To właśnie takie podstawy sprawiają, że projekt nabiera charakteru i nie ginie wśród przypadkowych pomysłów.

Młodzi uczestnicy mogli przez chwilę wejść w buty tych, którzy tworzą modę z wyobraźnią - trochę jak Gosia Baczyńska czy Maciej Zień, których nazwiska od razu podnoszą poprzeczkę i kojarzą się z odważnym patrzeniem na ubiór. Efekty tej pracy zostały pokazane po zajęciach i wygląda na to, że kreatywności naprawdę nie zabrakło.

To był czas, w którym liczyły się pomysł i zaangażowanie

Takie spotkania mają w sobie coś więcej niż tylko zajęcia plastyczne. Dają dzieciom i młodzieży szansę, by pobawić się formą, poćwiczyć cierpliwość i sprawdzić, jak z prostych elementów powstaje coś własnego. A kiedy do tego dochodzi dobra energia i skupienie na tworzeniu, łatwo zrozumieć, dlaczego podobne warsztaty tak dobrze się sprawdzają.

na podstawie: Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.