Niemy film „Cyrk” z muzyką na żywo. Zagra zespół Czerwie

Niemy obraz, żywa muzyka i scena amfiteatru – taki wieczór zaplanowano w Ostrowie Wielkopolskim. Zespół Czerwie przygotuje oprawę do filmu „Cyrk”, wykorzystując szeroki zestaw instrumentów i doświadczenie zdobywane przy podobnych projektach od ponad dwóch dekad. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny, choć organizatorzy uzależniają jego przeprowadzenie od pogody.
- Film „Cyrk” zabrzmi w amfiteatrze dzięki muzykom zespołu Czerwie
- Czerwie mają za sobą setki koncertów i sześć autorskich albumów
Film „Cyrk” zabrzmi w amfiteatrze dzięki muzykom zespołu Czerwie
Seans z muzyką na żywo odbędzie się w piątek, 21 sierpnia 2026 roku, o godz. 20.00 w amfiteatrze. Za oprawę odpowiada polska formacja Czerwie, znana z łączenia folku, etno, muzyki eksperymentalnej, teatralnej i filmowej.
Muzycy od ponad 20 lat komponują do filmów niemych. Występowali między innymi podczas Europejskiego Festiwalu Kina Niemego Hippodrome w Szkocji, festiwalu węgierskiej Filmoteki Narodowej Budapesti Klasszikus Film Maraton, Polskiej Wiosny Filmowej w Budapeszcie, a także w Muzeum Historii Kina w Düsseldorfie oraz na festiwalach Niesse i Cineast.
Wydarzenie będzie okazją do poznania autorskiego stylu grupy, która korzysta z nietypowych połączeń brzmień i instrumentów. Obecnie Czerwie tworzą:
- Wojtek Zaborowski,
- Maciek Kudłacik,
- Piotrek Bogunia,
- Paweł Zawarus.
W ich instrumentarium znajdują się między innymi perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne i etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon oraz syntezatory.
Czerwie mają za sobą setki koncertów i sześć autorskich albumów
Formacja wystąpiła dotąd na ponad 900 koncertach w Polsce i Europie. Muzycy grali między innymi w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii. Zespół ma także na koncie sześć autorskich płyt.
Czerwie stworzyli również muzykę do spektaklu „Albośmy to jacy, tacy” w reżyserii Piotra Cieplaka, przygotowanego na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawienie wystawiano w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, a jego telewizyjne emisje pojawiały się w TVP Kultura.
Na ostrowskie wydarzenie zaprasza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Wstęp jest wolny. Organizatorzy zastrzegli jednak, że w razie niepogody koncert może zostać odwołany, dlatego przed wyjściem warto sprawdzić aktualne informacje.
na podstawie: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim.
![]()
Ostatnie Artykuły

33 litry wody w dwie godziny. Nowy kolektor ma ograniczyć podtopienia

Niemy film „Cyrk” z muzyką na żywo. Zagra zespół Czerwie

Skalmierzyce bez prądu przez sześć godzin. Przerwa obejmie kilka ulic

„Zero tolerancji” na drogach powiatu ostrowskiego. Więcej patroli przez cały dzień

Aquapark w Ostrowie Wielkopolskim coraz bliżej. Jest nowy model finansowania

W świecie gier dzieci zamieniły bibliotekę i szpital w planszową krainę.

Dzielnicowy rozpoznał kierowcę z Sośni. Badanie ujawniło 1,2 promila

Żeglowanie bez opłat wraca na Piaski. W weekend będą dwa dni rejsów

Mocował się ze szlabanem w Ostrowie. 18-latek stanie przed sądem

Fałszywa platforma kryptowalutowa. Mężczyzna stracił blisko 150 tys. zł

Komiksowe wakacje wracają do Mediateki - zostały wolne miejsca

Miłość, która nie cichnie - Mediateka nagrała nowy audiobook

Afrykańska przyroda na zdjęciach. Artur Stankiewicz w Ostrowie

Święto Gminy Ostrów Wielkopolski z koncertami Sławomira i Kajry
Przydatne dane teleadresowe
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Ludwikowie - noclegi, sala konferencyjna, kontakt
- Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie - kontakt, filie, karta biblioteczna
- Apteki w Ostrowie Wielkopolskim - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa
- Gminna Spółka Wodna "Brok" w Wysokiem Mazowieckiem - kontakt i finansowanie
- Urząd Gminy Szulborze Wielkie - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, telefony, JRG
