Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

16 uczniów Zespołu Szkół Usługowych z Ostrowa Wielkopolskiego, rozpoczęło swoje staże zawodowe w  angielskich restauracjach i hotelach w Bristolu. W poniedziałek 1 kwietnia 2019 r.  grupa 10 uczniów tej samej szkoły rozpoczęła swój staż w pracowniach zawodowych niemieckiego centrum kształcenia zawodowego, w miejscowości Rohr.

Pobyt uczniów w Niemczech i Wielkiej Brytanii jest możliwy dzięki realizowanemu projektowi pn.: “Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Usługowych”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, a współfinansowany jest Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość pozyskanego dofinansowania na realizację działania to 570 757,67 PLN.

zdjecie

Celem projektu jest internacjonalizacja działań edukacyjnych szkoły, w formie doskonalenia umiejętności zawodowych uczniów i nauczycieli w wymiarze krajowym i międzynarodowym.  


zdjecie Działania projektowe umożliwiły zrealizowanie staży zawodowych dla 32 uczniów w Bristolu w Wielkiej Brytanii, 21 uczniów oraz 12 nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu w Rohr w Niemczech oraz 10 nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu w Raahe we Finalndii. Staże zawodowe grupy 26 uczniów ZSU w Wielkiej Brytanii i Niemczech są już ostatnie w ramach projektu, który to realizowany jest we współpracy z Referatem Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

zdjecie

Odwiedzin: 74
10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 1__zdjecie_bristol.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.