Osobowość Przewodniczącego

Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski został zwycięzcą plebiscytu na Osobowość Roku 2018 w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna powiatu ostrowskiego. Plebiscyt został zorganizowany przez gazetę Głos Wielkopolski.

 • Jechał 139 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h - stracił prawo jazdy

  Nadmierna prędkość i ignorowanie ograniczeń prędkości to główne przyczyny niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Ostrowscy policjanci przeciwdziałając wszelkim zjawiskom mającym negatywny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, stanowczo reagują na łamanie przez kierowców przepisów dotyczących prędkości. Przekonał się o tym 22-latek, wobec którego interweniowali funkcjonariusze.

 • KGP - „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”

  „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów oraz do kierujących pojazdami. Właśnie z myślą o tych grupach użytkowników dróg powstał spot uświadamiający, jak istotne jest przestrzeganie na drodze ograniczeń prędkości oraz zachowanie szczególnej ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

 • Działania „Pierwszy Dzień Wiosny 2019”

  Mając na uwadze zbliżający się Pierwszy Dzień Wiosny, który dzieci i młodzież obchodzić będą jako nieformalne święto „Dnia Wagarowicza” ostrowscy policjanci podejmą działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policjanci baczniejszym okiem przyglądać się będą zachowaniom młodzieży na terenie miasta i powiatu, mundurowi spotkają się też z najmłodszymi, aby porozmawiać o problemach i kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

 • „Dzień Przedsiębiorczości” z ostrowskimi policjantami

  Ostrowscy policjanci włączyli się w 16 już edycję ogólnopolskiego projektu „Dzień Przedsiębiorczości”. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim gościła dzisiaj w swoich progach młodzież III Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się z bliska ciekawej i trudnej służbie w Policji. Przy okazji tej wizyty uczniowie otrzymali pakiet informacji na temat zasad przyjmowania i rekrutacji do służby.

 • Sukces ucznia ZST w etapie okręgowym ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o energetyce Odnawialnej

  Przemysław Andrzejak, uczeń klasy IV EO Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim zajął I miejsce w etapie okręgowym ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.

  Festiwal Smaków tym razem z grzybami SHIITAKE i ERYNGII

  Oprócz wyjątkowych walorów smakowych są też niesamowitym źródłem witamin. Mowa o egzotycznych grzybach, produktach wiodących tegorocznego Festiwalu Smaków. Targi po raz siódmy organizuje Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie wraz z Powiatem Ostrowskim.  

 • Dla bezpieczeństwa dzieci

  Policjanci naszej komendy nie ustają w działalności profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej z miasta i powiatu ostrowskiego. Spotkania z dziećmi są okazją do przekazania im wielu cennych rad w ramach bezpiecznego spędzenia czasu oraz bezpieczeństwa na drodze. Priorytetowym zadaniem policjantów jest przestrzec wszystkich przed zagrożeniem, zanim dojdzie do tragedii.

 • Debata społeczna

  Wczoraj, 18 marca w Sali Wiejskiej w Wielowsi odbyła się debata społeczna. Tematy poruszane podczas debaty to bezpieczeństwo na wsi podczas prac polowych, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zagrożenia ze strony oszustów oraz omówienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

 • Mała pętelka

  7 marca 2019 roku w Zespole Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu odbyła się Jubileuszowa 25 edycja Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała Pętelka”.

  Wielkopolscy rolnicy mieszkają w powiecie

  Dwa gospodarstwa z terenu Powiatu Ostrowskiego znalazły się w gronie laureatów konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Rozstrzygnięcie konkursu, którego organizatorem jest samorząd Województwa Wielkopolskiego odbyło się 17 marca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu.

 • Policja przypomina - wypalanie traw jest niedozwolone!

  Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m.in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Ryzyko natomiast jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.

 • Trwa 12. edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”!

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 • Uważny rowerzysta i pieszy, to bezpieczny użytkownik drogi

  Poprawa pogody sprawia, że na naszych drogach pojawia się znacznie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów. Każda z grup uczestniczących w ruchu drogowym ma swoją specyfikę, dlatego też współistnienie na drodze wymaga rozsądku i wzajemnego szacunku oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 • Obywatelskie ujęcie

  Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 32-latka. Kierujący samochodem miał poważne problemy z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów ostrowskiej drogówki wykazało, że kierowca auta był trzeźwy. Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków przeprowadzili mu badanie narkotestem. Test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał obecność amfetaminy.

 • Miejska architektura zachwyca detalami

  Iwona Zielińska-Garbacz zaprasza na sentymentalny spacer po uliczkach naszego miasta. Dzięki swoim pracom, zaprezentowanym w Galerii Sztuki Współczesnej, znane wszystkim zakamarki miasta odkrywamy na nowo.

 • Ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PAS

  Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących i pasażerów pojazdów obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików bezpieczeństwa lub innych urządzeń przytrzymujących dla dzieci.

 • Nie wierz w historie o wypadku czy akcji specjalnej. Policja nie odbiera pieniędzy!

  Ponad 50 tysięcy złotych straciła ostrowianka, która uwierzyła w historię o przejęciu przez policjantów pieniędzy przed oszustami. By rzekomo uniknąć kłopotów, kobieta zebrała pieniądze do reklamówki i przekazała je mężczyźnie. Rozmowę prowadzić miał funkcjonariusz policji. Przypominamy – policjanci nie odbierają od nikogo żadnej gotówki.

 • Przywracają chorym wzrok

  Ponad 550 operacji usunięcia zaćmy przeprowadzono w ostrowskim szpitalu od czasu powstania oddziału Okulistycznego Jednego Dnia. Tymczasem niebawem rozpocznie się generalny remont pomieszczeń.