Wizyta Ambasadora Meksyku

Ambasador Meksyku w Polsce, Alejandro Negrín odwiedził Powiat Ostrowski. W programie krótkiej wizyty przewidziano spotkanie z uczniami IV LO z tzw. klas hiszpańskich oraz z dziennikarzami i przedsiębiorcami.

 • Policjanci poszukują właściciela znalezionej piły spalinowej

  W dniu 13 sierpnia 2019 r. na terenie ogródków działkowych przy ul. Komuny Paryskiej w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono piłę spalinową. Właściciela piły prosimy o kontakt z dzielnicowym sierż. sztab. Piotrem Owsiakiem w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Odolanowskiej 19, pokój 102, tel. 62 737 74 43, kom. 786 936 392.

 • Poznaj swój Powiat Ostrowski- atrakcje w Nowych Skalmierzycach

  Jeden z najpiękniejszych obiektów, nie tylko w naszym powiecie ale i w Wielkopolsce, odrestaurowany Pałac w Śliwnikach, mogli zobaczyć nauczyciele w ramach wyjazdu „Poznaj swój Powiat Ostrowski'' odbywającego się tym razem po gminie Nowe Skalmierzyce.   

  80 rocznica napaści sowieckiej

  W 80. rocznicę agresji ZSRR na Polskę przy ostrowskim pomniku Ofiar Sybiru uczczono pamięć pomordowanych i zaginionych Polaków.

 • Kolejne działania prewencyjne w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

  Wczoraj ostrowscy profilaktycy spotkali się z kolejnymi grupami młodzieży w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas prelekcji mundurowi przypominali o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

 • Żelazny Jubileusz III LO

  Świętując swój jubileusz III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim udowodniło, że uczęszczanie tutaj to nie tylko prestiż, ale też bardzo często wielopokoleniowa tradycja rodzinna.

  Muzyka poza murami

  W dniu 13 września 2019 r. na dziedzińcu Młodzieżowego Domu Kultury odbył się koncert zespołu To All Units zorganizowany w ramach projektu muzycznego Gitarownia.

 • Podsumowanie policyjnych działań "Telefony"

  16 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 • Sprawdź swój samochód przed okresem zimowym

  Sprawny samochód to bezpieczeństwo własne podróżujących ale również bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Przed zbliżającym się okresem zimowym warto sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu i jego wyposażenie.

 • Bezpieczna droga do szkoły z ostrowskimi policjantami

  „Bezpieczna droga do szkoły” to akcja powadzona w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Ostrowscy policjanci odwiedzają w tym czasie uczniów szkół podstawowych, którym przypominają jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz jak prawidłowo wezwać i udzielić pomocy.

 • Wielkopolski Złaz Przewodników PTTK

  W dniach 7-8 września 2019r. odbył się VI Wielkopolski Złaz Przewodników Turystycznych PTTK. Uczestnicy z Wielkopolski, Mazowsza i Dolnego Śląska podążyli „Śladami Fryderyka Chopina i Powstania Wielkopolskiego w południowej Wielkopolsce”.

  Sprzątanie Świata - Polska 2019

  W dniu 20 września 2019 roku Powiat Ostrowski po raz kolejny będzie uczestniczył w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2019” pod hasłem przewodnim:„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY”.

 • KGP - Policyjne działania pn. „TELEFONY”

  16 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem. W tym samym czasie akcje o podobnym charakterze prowadzone są niemal we wszystkich państwach europejskich.

 • KWP - Ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  W dniach 19-20 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści. Tylko w pierwszych 8 miesiącach br. na wielkopolskich drogach zginęło 40 osób. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

 • Noś odblaski!

  Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i coraz wcześniej zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

 • Szybka jazda zakończyła się zatrzymaniem praw jazdy

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali na terenie powiatu ostrowskiego dwóch kierujących samochodami, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Obu kierującym zatrzymano prawo jazdy.

 • Działania prewencyjne w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

  Policjanci w minionym tygodniu oraz w dniu dzisiejszym spotkali się z kolejnymi grupami młodzieży w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas prelekcji mundurowi przypominali o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

 • Podsumowanie działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Ostrowscy policjanci podsumowali działania wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, podczas których, w szczególny sposób zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych.

 • Nowy ambulans dla szpitala

  Ostrowski szpital otrzymał dofinansowanie na zakup nowej specjalistycznej karetki. Umowę w tej sprawie oraz symboliczny czek przekazał Dyrektorowi Szpitala Wiceminister Zdrowia.

 • KWP - Ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  12 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści. Tylko w pierwszych 8 miesiącach br. na wielkopolskich drogach zginęło 40 osób. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

 • W Odolanowie znaleziono telefon komórkowy

  Policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie poszukują właściciela telefonu komórkowego, który został znaleziony w dniu 4 września 2019 r. w Odolanowie, przy ul. L. Namysł. Właściciel zguby proszony jest o kontakt z dzielnicowym Komisariatu Policji w Odolanowie asp. Grzegorzem Grafem w siedzibie komisariatu przy ul. Fr. Sójki 10 w Odolanowie, telefon: 63 737 73 40 lub komórkowy: 786 936 402.