Miejsca atrakcyjne dla turystów - finał konkursu Poznaj swój Powiat Ostrowski

Szkolny Powiatowy Konkurs Turystyczny „Poznaj swój Powiat Ostrowski” został uroczyście podsumowany. Autorzy prac bogatych w treść, często zaskakujących, przykuwających uwagę formą prezentacji zostali uhonorowani i  nagrodzeni.

75 rocznica wyzwolenia miasta

W dniu 23 stycznia 2020r. uczczono 75 rocznicę oswobodzenia miasta Ostrowa spod okupacji niemieckiej. W miejscach pamięci znicze i wiązanki kwiatów w narodowych barwach złożyła m.in. reprezentacja Powiatu Ostrowskiego.

 • Ogólnopolskie działania NURD

  23 stycznia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • KWP - Chcesz pracować z zespole antykonfliktowym? Właśnie rusza nabór do ZAK

  Sztab Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu organizuje dobór do Nieetatowego Zespołu Antykonfliktowego. Wszyscy chętni policjanci mogą zgłaszać swoje kandydatury do dnia 22 lutego br.

 • Bezpłatny kurs opieki nad seniorami !

  Do 5 lutego 2020r. można zgłosić swój udział w kursie UMIEJĘTNOŚCI OPIEKI NAD OSOBAMI STARSZYMI I PRZEWLEKLE CHORYMI. Kurs jest bezpłatny i przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia. Spotkania poprowadzą profesjonaliści pracujący na Oddziale Geriatrycznym ostrowskiego szpitala oraz związani z Fundacją Mocni Miłością.

 • Stracił uprawnienia do kierowania za zbyt szybką jazdę.

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Za jazdę z nadmierną prędkością stracił prawo jazdy.

 • Badź bezpieczna! - ruszają zapisy na szkolenie dla Pań

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. organizują V edycję szkolenia z zakresu technik samoobrony "Bezpieczna Kobieta" skierowaną do mieszkanek powiatu ostrowskiego. Szkolenie odbędzie się w marcu, a już dziś zapraszamy wszystkie chętne Panie do zapisów – liczba miejsc jest ograniczona.

 • Ferie zimowe w MDK

  W okresie ferii zimowych bogatą i zróżnicowaną ofertę przygotował Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

  Ginekologia do remontu

  Około 120 dni roboczych, tyle według deklaracji potrzebuje firma budowlana na generalna metamorfozę oddziału ginekologiczno-położniczego ostrowskiego szpitala. Po zakończeniu prac będzie to jeden najlepiej wyposażonych i posiadających najwyższe standardy pobytu oddział w regionie.

 • Zatrzymani z narkotykami

  Ostrowscy policjanci w okresie minionego tygodnia zatrzymali kolejne osoby, przy których ujawniono narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli substancje, które policyjny tester zidentyfikował jako marihuanę, amfetaminę i ecstasy. Za popełnione przestępstwa zatrzymani odpowiedzą przed sądem.

 • Jechali zbyt szybko. Stracili uprawnienia do kierowania.

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny zatrzymali kierujących, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Za jazdę z nadmierną prędkością dwóch kierujących straciło prawo jazdy.

 • Profilaktycy u młodzieży o narkotykach i dopalaczach

  W ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili kolejne spotkania z młodzieżą.

 • Noworoczne spotkanie u kapelana Policji

  Wczoraj, 19 stycznia policjanci, pracownicy cywilni oraz emeryci policyjni z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli wraz z rodzinami, w świąteczno - noworocznym spotkaniu z księdzem kanonikiem Maciejem Wyzujakiem. Spotkanie odbyło się na sali domu parafialnego kościoła p. w. Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Żaluzje fasadowe cieszą się rosnącą popularnością i bardzo dobrze, ponieważ posiadają naprawdę cenne właściwości, które w znaczącym stopniu mogą wpłynąć na to, jak czujemy się we własnym domu (i nie tylko). Rolety okienne zewnętrzne chronią nas przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, wprowadzają spokój, ciszę i do tego wszyskiego poczucie bezpeczeństwa. To wszystko sprawia, że powinni o nim pomyśleć właściwie wszyscy ludzie z naprawdę nielicznymi wyjątkami (tych, którym nie przeszkadza upał, mróz, hałas i ryzyko odwiedzin przez włamywaczy). Postanowiliśmy sprawdzić, czym dokładnie są żaluzje zewnętrzne oraz w jaki sposób dostarczają nam tylu wspaniałych prezentów.

  Żaluzje i rolety – co to jest?

  Żaluzje i rolety coraz częściej łączone są ze sobą w jedną całość. Rolety elektryczne ze względu na postęp technologiczny oraz innowacyjne rozwiązania wprowadzane stopniowych przez ich czołowych dostarczycieli posiadają dziś funkcję żaluzji, co czyni z nich produkt niemalże doskonały. Zacznijmy jednak od początku. Rolety to nic innego jak system zasłonowy stosowany po obu stronach okna – zewnętrznej i wewnętrznej.Ze wzgłedu na różne czynniki wyróżniamy cztery ich główne rodzaje. Są to rolety:

  • Naokienne
  • Natynkowe
  • Podtynkowe
  • RKS

  Jeśli zaś chodzi o samą ich budowę, to jest ona dość prosta i nieskomplikowana. Pancerz rolety (połączone ze sobą listewki) wysuwa się ze skrzynki i poruszając się po prowadnicach opuszcza się w dół zasłaniając okno. Obsługiwany jest przez napęd elektryczny lub manualny. Jak można się domyślić, ten drugi posiada ogromną przewagę dzięki szeregowi różnorakich udogodnień w obsłudze oraz wyższemu standardowi jakości.

   

  Co się zaś tyczy żaluzji, to, podobnie jak pancerz rolety, są to połączone ze sobą listy, z tym, że zamontowane pod pewnym kątem, co pozwala przepuszczać światło. Żaluzje zewnętrzne połączone zatem z dobrodziejstwem rolet antywłamaniowych stanowią bardzo ciekawe rozwiązanie pozwalające łączyć zalety obu tych elementów wyposażenia coraz to większej ilości budynków.

   

  Rolety nie dają zamykać się w schematach. Wyróżniamy naprawdę szeroką gamę różnorakich produktów posiadających swoje unikalne zalety, zastosowania oraz walory estetyczne. Dobrym tego przykładem są chociażby okiennice zwane shutters, rolety bezinwazyjne i wiele, wiele innych.

  Cena rolet antywłamaniowych schodzi na drugi plan w obliczu ich 4 zalet

  Cena rolet antywłamaniowych naprawdę nie powinna stanowić głównego czynnika warunkującego ostateczną decyzję o ich zakupie lub zaniechaniu tego. Brzmi to banalnie i oczywiście cena powinna być adekwatna do jakości, ale w tym przypadku szereg korzyści jest tak rozległy, że warto na koszty spojrzeć dopiero później. Najpierw należy zapoznać się z przedstawionymi poniżej zaletami i zadać sobie pytanie, czy nie chcemy zapewnić sobie i naszym najbliższym:

  • ochrony przed włamywaczami? Bezpieczeństwo. Priorytet każdej głowy rodziny. Rolety zewnętrzne z elektrycznym napędem pozwalają zadbać o tę kwestię w odpowiedni sposób. Masa różnych czujników, blokad i systemów uniemożliwających podniesienie pancerza rolety od zewnętrz sprawia, że to absolutny wymóg nie tylko pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych, które chcą uniknąć obrabowania lub gorszych skutków włamania.
  • ochrony przed mrozem? Nie ma nic gorszego, niż ciepło uciekające z budynku zimowym wieczorem. Niestety okna uważają inaczej i przepuszczają od 15 do nawet 25% ciepłego powietrza, które puka do nich prosząc o możliwość wydostania się na zewnątrz. Zasłony zewnętrzne ukracają, na szczęście dla nas ten proceder.
  • ochrony przed upałem? Dzięki funkcji żaluzji, możemy ograniczyć ilość słońca dostającego się do środka pomieszczenia, co pozwala obniżyć panującą w nim temperaturę.
  • ochrony przed hałasem? W czasach kiedy cisza i spokój są towarem deficytowym (zwłaszcza w miastach), warto zapewnić sobie i naszym najbliższym system pozwalający obniżyć poziom hałasu dostającego się do naszych uszu zza okien.Poznaj kilka powodów, dla których zewnętrzne rolety okienne powinny ozdobić fasady Twojego domu.
 • Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość. Do kontroli zatrzymano dwoje kierujących samochodami osobowymi, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

 • Ruszyła ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

  Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych w Polsce, Biuro Prewencji KGP zainaugurowało po raz czwarty ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zachęcamy do udziału w konkursie!

 • Narada roczna ostrowskich policjantów

  Dzisiaj, 16 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się narada roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego. Była ona podsumowaniem pracy ostrowskich policjantów w 2019 roku. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, a także Prokuratury.

 • Przekroczyła prędkość o 64 km/h, straciła prawo jazdy

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy za nadmierną prędkość. Zatrzymana do kontroli została kierująca samochodem Hyundai, która w sposób rażący przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym.

 • W przypadku dużych hal oraz marketów, zachowanie nienagannego porządku to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Posprzątanie powierzchni rzędu kilku tysięcy m2 byłoby niemożliwe bez właściwego sprzętu. Tutaj, dobrym przykładem jest zamiatarka akumulatora, której głównym zadaniem jest zamiatanie oraz zbieranie śmieci. Przed zakupem konkretnego modelu, warto dowiedzieć się więcej o specyfikacji oraz czynnikach decydujących o wydajności sprzętu.

  Jakie znaczenie ma rozmiar wybranej maszyny?

  Za procesy sprzątające odpowiada duża ssawa, a także tarcze szorujące. Ich szerokość zależy w głównej mierze od rozmiaru wybranej maszyny czyszczącej. Rynek oferuje nam proste urządzenia przystosowane do nieco mniejszych powierzchni, jak również olbrzymie zamiatarki, które sprawdzają się w przypadku największych obiektów oraz mogą być wykorzystywane do sprzątania miasta.

  Możemy zatem śmiało stwierdzić, że rozmiar maszyny jest jednym z czynników odpowiadających za jej wydajność. Mniejsze zamiatarki ręczne mogą obsłużyć w godzinę powierzchnię kilkuset metrów kwadratowych, podczas, gdy największe modele uzyskują wyniki powyżej 4,000 m2.

  Wydajne sprzątanie – nowoczesny sprzęt przystosowany do dużych powierzchni

  Napęd stosowany w zamiatarkach automatycznych

  Bardzo ważnym kryterium wyboru jest oczywiście napęd maszyny sprzątającej. Czyszczenie posadzek przemysłowych musi przebiegać zgodnie z normami bezpieczeństwa i higieny pracy. Kolejne wymogi pojawiają się w przypadku magazynów, w których składowana jest żywność. Większość zamiatarek eksploatowanych w obiektach zamkniętych posiada napęd elektryczny. Pojemne akumulatory zapewniają cichą i wygodną pracę nieprzerwanie przez ponad osiem godzin. Uwzględniając konieczność regularnego ładowania, takimi maszynami musimy rozsądnie zarządzać.

  Zamiatarki z napędem spalinowym mogą być wykorzystane na otwartej przestrzeni, np. przy sprzątaniu miasta. Niemniej jednak, tego typu urządzenia sprawdzą się również w przypadku przestronnych obiektów z dobrą wentylacją, o ile pozwalają na to normy BHP w określonym miejscu. Pod względem energooszczędności nieco lepiej wypada oczywiście zamiatarka elektryczna, choć koszty eksploatacji w przypadku modeli spalinowych nie są dużo wyższe

  Uniwersalne systemy stosowane w zamiatarkach

  Ważnym atutem z perspektywy wielu klientów jest wielozadaniowość. Choć nazwa przywodzi nam na myśl wyłącznie zamiatanie oraz usuwanie śmieci, to zamiatarka akumulatora posiada znacznie szersze zastosowanie. Można bowiem zastosować w niej wymienne tarcze odpowiedzialne za szorowanie oraz polerowanie posadzek. Z kolei zamiatarki komunalne mogą równie dobrze posłużyć jako kosiarki, pługi lub pojazdy do posypywania dróg solą oraz piaskiem. Dzięki temu, jedna maszyna może zostać bez trudu oddelegowana do licznych procesów sprzątających.

  Zakup nowoczesnego sprzętu do mycia podłóg

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić nowoczesne urządzenie czyszczące przez Internet. Tutaj, z czystym sumieniem możemy polecić firmę Hako Częstochowa, która dysponuje sprzętem od najlepszych producentów na świecie. Wybierając sprzęt z pewnego źródła zyskujemy gwarancję oraz serwis maszyn. Wydajne czyszczenie posadzek przemysłowych pozwala znacznie obniżyć koszty związane ze sprzątaniem, dzięki czemu, inwestycja zwraca się na przestrzeni kilku lat. W związku z tym, warto rozważyć zakup profesjonalnej i wielozadaniowej zamiatarki akumulatorowej.

  Przyznano dotacje dla organizacji pozarządowych

  Zakończył się konkurs dotyczący zadań publicznych w 2020 roku przeznaczony dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego.

  Nowa twarz pałacu w Lewkowie

  Trwa remont w Zespole Pałacowo-Parkowym w Lewkowie. Zrealizowane już zostały główne prace budowlane, aura sprzyja także temu, że prace postępują zgodnie z planem. Obiekt ma być gotowy w połowie 2021 roku.