• Policjanci w trosce o bezpieczeństwo harcerzy

  W poniedziałek ostrowscy profilaktycy wraz z dzielnicowym z KP w Odolanowie, wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Odolanowie, Komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa Antonin, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy i Miasta Odolanów przeprowadzili kontrolę terenu obozu harcerskiego w miejscowości Huta.

 • Sikawki konne znowu w akcji

  Po raz szesnasty odbyły się Powiatowe Zawody Sikawek Konnych. W tym roku miejscem rozgrywek był Konradów w Gminie Sośnie.  

  V Biesiada Szachowa w DPS

  W dniu 5 lipca 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie zorganizowana została V BIESIADA PRZY SZACHACH, pod patronatem Starostwa Ostrowskiego. W biesiadzie wzięły udział zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej z Psar, Pleszewa, Marszałek i Baszkowa.

 • Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

 • Zdecydowane NIE dla piratów drogowych - kolejne prawa jazdy zatrzymane

  Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. 26-latek przekroczył prędkość o 66km/h, natomiast 33-latek jechał 107km/h. Wszyscy kierowcy powinni mieć świadomość, że nadmierna prędkość może być przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy o rozsądek za kierownicą!

 • Policjanci poszukują mężczyzny w związku z kradzieżą w salonie optycznym

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego poszukują mężczyzny mogącego mieć związek z kradzieżą dwóch par opraw okularów męskich o łącznej wartości 1400 złotych. W tym celu publikujemy zdjęcie i krótkie nagranie. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z Policją.

 • Insp. Wiktor Ludwikowski - Patron Policji Województwa Wielkopolskiego- zapraszamy do obejrzenia okolicznościowej wystawy

  15 marca br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody związane z nadaniem Wielkopolskiej Policji patronatu insp. Wiktora Ludwikowskiego – pierwszego Komendanta Okręgowego Policji Państwowej województwa poznańskiego. Całe dorosłe życie nowego Patrona Policji Województwa Wielkopolskiego może stanowić wzór do naśladowania dla obecnych funkcjonariuszy.

 • Policjanci poszukują mężczyzny w związku z uszkodzeniem mienia

  Ostrowscy kryminalni poszukują mężczyzny mogącego mieć związek z uszkodzeniem mienia. W tym celu publikujemy zdjęcie. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z Policją.

 • Poszukiwani oszuści metodą „na policjanta”

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego poszukują mężczyzn mogących mieć związek z kradzieżą pieniędzy metodą „na policjanta”. W tym celu publikujemy zdjęcia i krótkie nagranie. Osoby, które rozpoznają mężczyzn proszone są o kontakt z Policją.

 • Policjanci ostrzegają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy

  Kolejny kierowca zatrzymany przez ostrowskich policjantów za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym „pozbył się” prawa jazdy na następne trzy miesiące.

 • „Kaskadowy pomiar prędkości” na terenie powiatu ostrowskiego

  9 lipca w ramach akcji "Kaskadowy pomiar prędkości, ostrowscy policjanci przeprowadzili działania, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonych limitów prędkości.

 • Kierujący z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie- obywatelskie ujęcie

  Dzięki wzorowej postawie 25 i 31-latka, kolejny nietrzeźwy za kierownicą został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 35–latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

 • Wyniki matur

  Ponad 91 proc. uczniów liceów prowadzonych przez Powiat Ostrowski zadało tegoroczny egzamin maturalny. To wynik znacznie lepszy niż średnia krajowa i wielkopolska. Ogółem do egzaminu maturalnego w powiecie przystąpiło 1121 uczniów liceów oraz zespołów szkół.

 • Działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  9 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W działaniach weźmie udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego.

 • Włamywacze w rękach policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg włamań. Straty sięgają ponad 300 tysięcy złotych. Decyzją Sądu, kolejne 3 miesiące włamywacze spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Po pierwsze bezpieczeństwo – dzielnicowe z myślą przewodnią letniego wypoczynku

  Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, Policja prowadzi kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Wczoraj działania w ramach tej akcji przeprowadziły dzielnicowe ostrowskiej komendy.

 • Lato z helem, wakacje z doświadczeniami

  W Odolanowie od 35 lat „Lato z helem” przyciąga rzesze młodych, zdolnych ludzi chcących doskonalić swoje umiejętności, a łączących swoją przyszłość z nauką- w szczególności z fizyką. Dziś, w dniu 05 lipca 2019 roku, odbyła się Sesja Jubileuszowa, podsumowująca wiele lat działalności na rzecz kreatywnego przekazywania wiedzy. „Lato z helem” do Odolanowa zaprosiło już 130 wykładowców, którzy wygłosili 365 wykładów dla 700 uczniów i studentów.

 • Bezpieczne wakacje – spotkania z dziećmi i młodzieżą

  Wakacje, to również czas na spotkania z dziećmi i młodzieżą i rozmowy o ich bezpieczeństwie w czasie letniego wypoczynku. Zagrożeń jest sporo, dlatego policjanci podkreślają, że NIE MA WAKACJI OD MYŚLENIA! Wszystkim nam zależy, żeby wakacje minęły bez niepotrzebnych zmartwień, problemów oraz smutnych, czy tragicznych wydarzeń. Policjanci przypominają najmłodszym m. in., najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, czy w drodze na wymarzone wakacje.

 • Ponad 100km/h w terenie zabudowanym

  Utratą prawa jazdy skończyła się dla 49-latka brawura za kierownicą. Kierowca mercedesa jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

 • Oszustwo „na policjanta”. Okradli seniorkę

  Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. Ofiarą przestępstwa została 77 -letnia kobieta, która wypłaciła pieniądze z banku, aby „pomóc w policyjnej akcji”. Łupem sprawców padło ponad 15 tys. euro. Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

 • „Projektowanie Przyszłości” w budowlance

  W terminie od lutego do czerwca 2019 r. był realizowany projekt edukacyjny przy współpracy Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych oraz Publicznego Przedszkola Nr 16 w Ostrowie Wlkp. W przedsięwzięciu „Projektowanie Przyszłości” brała udział grupa sześcioletnich przedszkolaków oraz uczniowie z klasy drugiej kierunku technik budownictwa, którzy wspomagali pracę dzieci.