Oldboje lepsi od piłkarek

Lata lecą, ale gry w piłkę nożną się nie zapomina. Mowa o oldbojach Ostrovii 1909, którzy w środowe popołudnie rozegrali pojedynek z piłkarkami Ostrovii 1909.

 • Znaleziono telefon komórkowy

  W dniu 8 maja 2019 r. około godziny 17:00 na ul. Batorego przy wjeździe do Zespołu Szkół Technicznych znaleziono telefon komórkowy marki iPhone w etui. Właściciel telefonu może go odebrać w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Odolanowskiej 19, pokój nr 103, u dzielnicowej sierż. Joanny Michalak, tel. 62 737 74 49, kom. 786 936 385.

 • Narkotyki i dopalacze zabijają – policjanci kontynuują spotkania

  Ostrowscy profilaktycy kontynuują działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Dzisiaj, wspólnie z przedstawicielami Sanepidu spotkali się z młodzieżą szkolną w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach. Tematem były zagadnienia związane z zagrożeniami ze strony dopalaczy i narkotyków.

 • Narkotyki i dopalacze zabijają - prelekcja z młodzieżą

  Ostrowscy profilaktycy po raz kolejny spotkali się wczoraj z młodzieżą szkolną w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.

 • Unia Europejska - czas młodych

  Polska od 15 lat należy do Unii Europejskiej. Z tej okazji w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego realizowany był projekt „Unia Europejska-czas młodych”. Przez kilka tygodni w szkołach trwały działania związane z poszerzaniem wiedzy o UE. Na projekt składały się trzy przedsięwzięcia: dwuetapowy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, konkurs plastyczny oraz panel dyskusyjno-seminaryjny realizowany przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

  Staże dla techników mechatroników

  Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych kierunku technik mechatronik wraz z opiekunami Dorotą Sobczak i Justyną Ibron, w poniedziałek 6 maja 2019 roku rozpoczęli praktykę zawodową w niemieckim centrum kształcenia zawodowego Hildburghӓuser Bildungszentrum e.V.

  Zapraszamy na GITAROWNIĘ

  17 maja 2019 roku zespoły z różnych zakątków Polski zawitają znów do Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim na XIII Przegląd Twórczości Okołogitarowej GITAROWNIA 2019.

 • Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

  Policjant z Posterunku Policji w Przygodzicach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę motoroweru. 35-latek kierował jednośladem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu na podstawie zarządzenia wydanego przez prokuraturę.

 • Maraton uśmiechu – rywalizują i integrują

  Od kwietnia 2015 roku Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim organizuje „Maraton Uśmiechu – uśmiech podaj dalej”. Celem tego wydarzenia jest promocja aktywnego trybu życia, nabywanie i kształtowanie zdrowych nawyków.

  Sprzęt z głębi serducha

  Około 9 mln. wynosi wartość sprzętu, który Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała i deklaruje przeznaczyć jeszcze w tym roku do ostrowskiego szpitala.  

 • Płacił znalezioną kartą bankomatową- usłyszał zarzuty

  Ostrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który odpowie za dokonywanie i usiłowanie dokonania płatności znalezioną karta płatniczą.

 • Zatrzymany za kradzieże z włamaniem

  Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzuty dotyczące włamań i kradzieży do altanek na terenie ogródków działkowych oraz usiłowania tego przestępstwa. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

 • Powiatowy turniej „Piłkarska Kadra Czeka2019”

  W dniu 26 kwietnia 2019 roku na boiskach sportowych w Tarchałach Wielkich, Odolanowie i Przygodzicach odbyły się Turnieje Powiatowe piłki nożnej organizowane przez Ludowe Zespoły Sportowe pod nazwą Mała Piłkarska Kadra na ORLIKU 2012 w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2003 i mł. oraz Powiatowy Turniej w Piłkarskiej Kadra Czeka w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2001 i mł.

  Lekkoatleci powiatu ostrowskiego zwyciężyli w Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe

  25 kwietnia 2019 r. w Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w kategoriach: U23, U20 i U18. W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odnieśli lekkoatleci z powiatu ostrowskiego uzyskując 2374 punkty.

  15 lat w Unii Europejskiej

  Konferencja „15 lat Polski w Unii Europejskiej” pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego stała się forum wymiany doświadczeń wszystkich samorządowych stanów. Mówiono o korzyściach akcesji oraz o problemach, z jakimi przyjdzie się zmierzyć w najbliższych latach.

 • Policyjna profilaktyka na festynie miejskim

  W miniony weekend odbył się ostrowski festyn majOSTaszki, na którym obecni byli również policjanci. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, a najmłodsi mieli okazję choć na chwilę zostać policjantem. Każdy uczestnik festynu mógł przymierzyć czapki, kaski, tarcze, kamizelki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 • Uciekał motocyklem przed drogówką, grozi mu do 5 lat więzienia

  Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się kierujący motocyklem. 24-latek nie zatrzymał się do kontroli, złamał szereg przepisów drogowych, na koniec spowodował kolizję. Powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

 • Uczniowie IV LO uczyli się francuskiego i hiszpańskiego na UAM-ie

  Zajęcia na Uniwersytecie rozpoczęły się wykładami na temat m.in. literatury Borgesa, Rumunii, Włoch, obrazu dziecka w Średniowieczu. Sesję otworzył prof. UAM dr hab. Mirosław Loba. Później zorganizowane zostały warsztaty z języka francuskiego oraz hiszpańskiego.

  Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020

  Wkrótce w życiu Gimnazjalistów i Ósmoklasistów zacznie się nowy etap – nauka w szkole ponadpodstawowej. Rusza nabór do szkół.

  ZŁOTE WIOLINKI za muzyczne osiągnięcia

  Nagrody Starosty Ostrowskiego „ZŁOTY WIOLINEK” trafiły w ręce 27 utalentowanych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczyste wręczenie dyplomów miało miejsce 9 maja 2019 roku w trakcie Koncertu Galowego ZSM na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury.

  Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

  Tradycyjnie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyła się uroczystość wręczania dyplomów dla Czytelnika Roku 2018 i wyróżnień dla pracowników bibliotek w uznaniu zasług w upowszechnianiu czytelnictwa.