Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

W nowej odsłonie to tytuł wystawy prezentowanej od piątku 5 kwietnia 2019 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Autorką prac jest Halina Szczepańska, ostrowianka, która od wielu lat z pasją zajmuje się malarstwem olejnym.

zdjecie

Najnowsze prace Haliny Szczepańskiej cechuje poszukiwanie nowych form, linii i wyrazistych barw.

zdjecie

- Znana naszej galerii od prawie 20 lat, do tej pory kojarzona była głównie z kwiatami. Teraz zaprezentowała się w całkiem nowej odsłonie. Swój dotychczasowy, kwiecisty ogród na płótnach, zamieniła na coś zupełnie innego. Eksperymentując, odsłania dziś nowe, twórcze przestrzenie- powiedział dyrektor Galerii Cezary Janiszewski.  

Autorka na rzecz nowoczesnej konstrukcji i ekspresji, odrzuciła malowane przez lata kwiaty. We wnętrzach wystawowych Galerii można oglądać jej 15 najnowszych obrazów.  

- Dzięki namowom mojej najbliższej rodziny, syna i córki,  spróbowałam czegoś nowego i zmieniłam profil swojego malarstwa. Wypływając na głęboką wodę, odnalazłam szeroką przestrzeń do tworzenia. Sztuka nowoczesna dała mi wiele swobody w wyrażaniu tego, co rodzi się w głowie. - powiedziała Halina Szczepańska, autorka prac.  

Obrazy olejne powstały ze zderzenia kolorów, kształtów i linii. Duże znaczenie ma również sama struktura uzyskana na płótnach dzięki specyfice farb olejnych. To również  szpachle, gąbki czy taśmy, powodują że obrazy mają wiele warstw i głębię przestrzeni.

zdjecie

- Malarstwo to jest ciągle moja pasja. Gdy maluję to całkowicie mnie to pochłania, daję z siebie sto procent.  Dla mnie to ciągłe eksperymentowanie. Nigdy nie zostawiam prac niedokończonych, jeśli coś mi nie pasuje, to pomimo wielu godzin spędzonych przy płótnie,  muszę widzieć zadowalający efekt końcowy,… a o tym co powstaje można długo dyskutować, każdy inaczej to widzi, inaczej rozumie i to jest najciekawsze. – powiedziała Halina Szczepańska, autorka prac.

Pierwsza wystawa Haliny Szczepańskiej prezentowana była w 2002 roku w ramach Galerii Promocyjnej, wówczas w PKO S.A. Dzięki swojej pracowitości ponownie można zobaczyć jej prace w sali wystawowej.

zdjecie

- Od wielu lat w Ostrowie funkcjonuje możliwość prezentowania prac młodych ostrowian, amatorów, pasjonatów, tworzących i robiących bardzo wiele,  ciekawych prac w ramach Galerii Promocyjnej, najpierw w Banku PKO, później BOŚ czy obecnie w BistroBravo. Nie jest to częsty przypadek, by artysta którego prace mieliśmy przyjemność pokazać w ramach Galerii Promocyjnej, wystawiany był tutaj. Pani Halina jest jednak doskonałym przykładem na to, że wszystko jest możliwe. Jej prace znajdują się w licznych, prywatnych kolekcjach a te najnowsze teraz prezentujemy u nas-  powiedział dyrektor Galerii Cezary Janiszewski.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 24
dsc_1295.jpg dsc_1296.jpg dsc_1298.jpg dsc_1302.jpg dsc_1304.jpg dsc_1305.jpg dsc_1306.jpg dsc_1312.jpg dsc_1325.jpg dsc_1330.jpg dsc_1334.jpg dsc_1335.jpg dsc_1337.jpg dsc_1338.jpg dsc_1341.jpg dsc_1344.jpg dsc_1346.jpg dsc_1353.jpg dsc_1354.jpg dsc_1355.jpg dsc_1358.jpg dsc_1359.jpg dsc_1403.jpg dsc_1424.jpg dsc_1430.jpg dsc_1452.jpg hsz19zaproszenie.jpg