Organizowana przez MSWiA kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” która ruszyła 9 kwietnia we wszystkich jednostkach Policji w kraju realizowana jest również przez ostrowskich policjantów. Tematem spotkań są zagrożenia wynikające z narkotyków i dopalaczy.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach kampanii pod hasłem "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" prowadzą szereg spotkań dla dzieci i młodzieży, ostrzegając ich przed zażywaniem narkotyków oraz środków psychoaktywnych.

Celem spotkań jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Młodzież ma okazję do obejrzenia spotu promującego kampanię.

30 lipca, sierż. sztab. Maciej Karasiński spotkał się z młodzieżą uczestniczącą w warsztatach tanecznych. Tego samego dnia mł.asp. Wojciech Wojtysiak przeprowadził pogadankę dla harcerzy uczestniczących w obozie na terenie Ośrodka Piaski-Szczygliczka, natomiast sierż.sztab. Karol Szczepaniak spotkał się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na półkoloniach.

31 lipca sierż. sztab. Piotr Owsiak przeprowadził spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9.

Kampania będzie trwała do końca 2019 roku. W jej ramach policjanci nadal będą kontynuować spotkania z dziećmi, młodzieżą i ich opiekunami.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.