Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Nowoczesny tomograf komputerowy oraz aparat RTG warty ok. 4 mln zł otrzymał ostrowski szpital od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Symbolicznego przekazania dokonał sam Jerzy Owsiak.

zdjecie

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 12 listopada 2019 r. i zbiegło się z małą rocznicą. Otóż 19 lat temu ostrowska lecznica po raz pierwszy otrzymała rzeczowe wsparcie od WOŚP. Wówczas sprzęt trafił do oddziału laryngologicznego.

zdjecie

Najwięcej sprzętu trafiło w ostatnich latach. Były to nie tylko nowoczesne inkubatory, usg, karetka neonatologiczna i inne wyposażenie oddziałów leczących dzieci. Orkiestra zakupiła również wyposażenie do oddziału geriatrycznego.  

zdjecie

- ‘’Dziś przyjeżdżamy do Was po raz kolejny i jest to wizyta wyjątkowa. Bo przekazujemy już działający, nowoczesny tomograf 80 rzędowy. Udało się wymienić wysłużone 16 rzędowe urządzenie ‘’ – powiedział Jerzy Owsiak. – ‘’Oprócz tego jest także aparat rtg także bardzo nowoczesny. My jak Fundacja w ogóle kupujemy tylko urządzenia najnowszego typu. Wybieramy jakość nie cenę. Kupowanie to czysta przyjemność, bo przyjeżdżają producenci najlepszych urządzeń z całego świata i możemy kupować to co pracuje w najlepszych, także komercyjnych szpitalach świata. Przekazywany dziś dla Ostrowa sprzęt jest wartości 4 mln. To rzeczowy zwrot tego, co zebrano w zimowych zbiórkach pieniędzy i jest to chyba najlepsza forma rozliczenia’’ – mówił Owsiak.

zdjecie

Uwagę przykuwa nie tylko nowoczesność samego sprzętu, ale także aranżacja pracowni, w których się znajduje. Pobyt zarówno w pracowni tomograficznej, jak i rtg przypomina bardziej wizytę w bajkowej magicznej krainie. Wszystko z myślą o najmłodszych pacjentach. Taki wystrój ma przełamać strach przed badaniem, sprawić, że pobyt będzie przyjemniejszy.

zdjecie

- ‘’Nasz szpital się rozwija i bardzo potrzebuje nowoczesnego sprzętu. Bardzo za to czym wspiera nas Fundacja. W tym jest też twoje serce i za to należą ci cię się słowa podziękowania Jurku. Zapraszamy ponownie do Ostrowa, zapraszamy. Radzimy sobie, aczkolwiek ta nasza szpitalna łódź pływa po niespokojnej wodzie. Dlatego każde wsparcie jest taka dla nas ważne’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Jerzy Owsiak podkreślał w swoich wypowiedziach rolę swojej żony, która wraz z zespołem doradców działu medycznego jest w Fundacji prawdziwym motorem w zakresie zakupów sprzętu.  

Podczas przekazania sprzętu oprócz przedstawicieli firm, personelu medyczne byli także członkowie ostrowskiego sztabu WOŚP, którzy już intensywnie przygotowują się do kolejnego finału.

- ‘’Pragniemy podziękować Tobie i wszystkim wolontariuszom, którzy zbierają środki na tak wspaniały cel. Jeszcze rok temu mogliśmy tylko pomarzyć, żeby tak dobry sprzęt mieć. Mamy to dzięki Tobie i Twojej fundacji. Jesteśmy szpitalem powiatowym, ale placówką wysokospecjalistyczną, która od lat kładzie nacisk na kompleksowe leczenie najmłodszych pacjentów. Dzięki Waszej pomocy możemy się jeszcze lepiej rozwijać, a sprzęt jest dobrze wykorzystywany’’ – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

zdjecie

J. Owsiak wraz ze swoim zespołem odwiedził także Oddział Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii wraz z Wielkopolskim Centrum Oparzeń, Oddział Neurologiczny, Ginekologiczno-Położniczy. Nie mogło go zabraknąć także na Oddziale Neonatologicznym, który nosi nazwę WOŚP.  

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 37
dsc_0646.jpg dsc_0687.jpg dsc_0691.jpg dsc_0703.jpg dsc_0712.jpg dsc_0723.jpg dsc_0732.jpg dsc_0733.jpg dsc_0757.jpg dsc_0924.jpg dsc_0938.jpg dsc_0953.jpg dsc_0957.jpg dsc_0974.jpg dsc_0986.jpg