Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Cztery programy związane z przeciwdziałaniem skutkom koronawirusa realizuje ostrowski Powiatowy Urząd Pracy. Do tej pory przyjęto już kilka tysięcy wniosków.

Zgodnie z ustawą z dnia 31 marca 2020r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020r. poz. 568) Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim realizuje 4 zadania:

* kolejki_przed_pup_kadr.jpg

Formy te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tylko do końca kwietnia 2020 r. została złożona następująca ilość wniosków: na pożyczki w sumie 4964 wnioski, z czego w formie elektronicznej złożono 2.649, a w wersji papierowej 2.315. O dofinansowanie wynagrodzeń wystąpiło 331podmiotów. O dofinansowanie samozatrudnionych złożono 228 wniosków a o dofinansowanie organizacji pozarządowych 3.

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim prosi o załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną. W tym celu należy:  utworzyć konto na stronie internetowej www.praca.gov.pl za pomocą profilu zaufanego, który można założyć bez wychodzenia z domu posiadając konto bankowe obsługiwane przez Internet.

W celu zminimalizowania kolejek przed urzędem Dyrekcja PUP prosi przedsiębiorców o korzystanie z drogi elektronicznej przy składaniu wniosków.

W wyjątkowych sytuacjach na stronie internetowej PUP: https://ostrowwielkopolski.praca.gov.pl 

 

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 16
kolejki_przed_pup_kadr.jpg