Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Corocznie wraz z festynem z okazji Dni Miasta w Nowych Skalmierzycach odbywa się uroczysta sesja Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. W roku 30-lecia odrodzenia się samorządu terytorialnego w Polsce, sesji nadano podniosłego charakteru – a to za sprawą przyznania kolejnych medali „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”.

24 lipca 2020 roku w Starym Kinie do elitarnego grona 53 kawalerów Medalu „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej” uchwałami Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zostały włączone trzy kolejne osoby – starosta ostrowski Paweł Rajski, długoletni przewodniczący Rady Kazimierz Sipka oraz jego zastępca a zarazem sołtys i strażak Józef Marciniak.

Przewodniczący Rady Gminy Nowe Skalmierzyce Tadeusz Orzechowski oraz Burmistrz Jerzy Łukasz Walczak, wręczając medale, przekazali wyrazy uznania i wdzięczności tym, którzy w sposób szczególny zapisali się na kartach gminnej wspólnoty działając na rzecz społeczeństwa.

zdjecie

- Panie Starosto! Nasza samorządowa przyjaźń trwa od 2006 roku, odkąd zacząłem pełnić funkcję radnego Powiatu Ostrowskiego. Doskonale wiem, że jest Pan tytanem pracy, człowiekiem wielce wymagającym, ale i sprawiedliwym, asygnującym środki we wszystkie gminy powiatu. […]- powiedział Jerzy Łukasz Walczak.

- To bezcenne uczucie kiedy zostajesz uhonorowany przez tych, dla których i z którymi od wielu lat działasz. Podziękowania dla władz Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce za ten wyjątkowy medal. Zawsze w takim momencie rodzi się pytanie, czy na pewno zasłużyłem?Gratulacje dla pozostałych Kawalerów. To było ogromne wyróżnienie znaleźć się w tym gronie- powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

zdjecie

Kapituła doceniła, że Starosta Ostrowski to samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem, ale przede wszystkim człowiek otwarty na potrzeby innych, znany z bezpośredniego kontaktu. Swoją wiedzą, doświadczeniem oraz osobowością, ale także nieszablonowym stylem pracy, stara się przełamywać wiele barier i stereotypów i być tam, gdzie dzieje się coś istotnego dla życia mieszkańców powiatu.

żródło.: www.noweskalmierzyce.pl

Odwiedzin: 20
art-focus_86 Art-Focus_33 Art-Focus_27