Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Trwające wakacje to intensywna służba dla ostrowskich policjantów. Mundurowi w tym czasie szczególnie troszczą się o dzieci i młodzież. Zagrożeń jest sporo, dlatego policjanci podkreślają, że nie ma wakacji od myślenia! Wszystkim nam zależy, aby wakacje minęły bez niepotrzebnych zmartwień, problemów oraz tragicznych wydarzeń. We współpracy z Nadleśnictwem Taczanów mundurowi kontrolują tereny leśne jak również rejony zbiorników wodnych.

W ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” ostrowscy policjanci odwiedzają na terenie miasta oraz powiatu dzieci i młodzież przebywającą na obozach. W ramach programu funkcjonariusze przypominają, że zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie, bez względu na porę roku. Ponadto policjanci podczas spotkań przekazują materiały profilaktyczne celem utrwalenia wiadomości.

Pamiętajmy, aby właśnie aktywność nad wodą połączyć z rozwagą – nigdy nie z brawurą. Bezpieczna kąpiel to zdrowie i życie nasze oraz najbliższych i często zależy od nas samych.

Policjanci kontrolują także dzikie kąpieliska, zbiorniki wodne, tereny leśne. Mimo, iż są to szczególnie niebezpieczne miejsca młodzież oraz dorośli bardzo często wybierają je na spędzenie wolnego czasu. W tym miesiącu ostrowscy funkcjonariusze połączyli siły wspólnie ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Taczanów i kontrolowali tego typu miejsca.