Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Nowy oddział ginekologiczny został oddany do użytku w ostrowskim szpitalu. Kierownictwo medyczne jak i Dyrekcja placówki zgodnie przyznają, że to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Wielkopolsce. Modernizacja została sfinansowana ze środków Powiatu Ostrowskiego.

zdjecie

W dniu 27 lipca 2020 roku odbyło się symboliczne kluczy od nowej ginekologii. Spotkanie odbyło się na parkingu przed wejściem do szpitala i zostało ograniczone pod względem biorących w nim udział osób.

zdjecie

zdjecie

‘’To kolejny powód do dumy, bo jest to chyba trzynasta duża inwestycja, zrealizowana w szpitalu. Przez dekadę zainwestowaliśmy tutaj około 100 mln złotych w różne miejsca. Tym razem jest to oddział, na którym rozgrywają się różne dramaty. Jedne pacjentki oczekują dziecka inne je tracą. Warunki, w których przyszło im czekać były delikatnie mówić nie były najlepsze. Stąd decyzja o remoncie.’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Remont kosztował ok. 3 mln zł, a środki pochodziły z kasy powiatu. –‘’Remont był inicjatywą starosty, ale wsparła go jednogłośnie cała nasza Rada. Zresztą my w ten sposób wspieramy każdą dobrą inwestycję realizowaną w naszym powiecie – powiedział Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu.

Symboliczne klucze do oddziału otrzymali Dariusz Bierła Dyrektor, Tomasz Gostomczyk kierownik Oddziału oraz Renata Kaczorowska zastępca Oddziałowej, pod nieobecność Anity Świątek.

zdjecie

‘’To kolejna inwestycja powstała dzięki dobrej współpracy starostwa i szpitala. To oddział  zasadzie zbudowany od nowa. Efektem są warunki, których nie ma w wielkopolskich szpitalach.’’ - przekonywał D. Bierła. Wtórował mu kierownik ginekologii przekonując, że ginekologia wraz położnictwem i neonatologią świetnie się uzupełniają i decydują o tym, że „łańcuch’’ opieki nad matką i dzieckiem jest teraz najlepszy w województwie.

zdjecie

- ‘’Mamy rozwiązania, jakimi inni nie mogą się pochwalić. M.in. salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego z prawdziwego zdarzenia, nowoczesny system nadzoru nad pacjentką jeśli chodzi o monitorowanie ciąż zagrożonych, pokoje wyposażone w węzły sanitarne oraz klimatyzację’’ – wyliczał T. Gostomczyk.

zdjecie

zdjecie

Wszyscy podkreślali, że inwestycję udało się zrealizować w takim krótkim czasie mimo zagrożeń koronawirusowych.

zdjecie

Rocznie na ginekologię trafia ok. 4,5 tys. pacjentek, u których wykonywanych jest 1,5 tys. operacji oraz tyle samo drobnych zabiegów ginekologicznych związanych z poronieniami, krwawieniami oraz rozpoznaniami onkologicznymi. Coraz częściej trafiają tutaj pacjentki także z innych województw.

zdjecie

Specjalne podziękowania od Starosty otrzymała Renata Kaczorowska od wielu lat związana z ostrowską ginekologią, osoba szczególnie zaangażowana w powstanie i wyposażenie nowego oddziału.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 23
10.jpg dsc_1523.jpg dsc_1531.jpg dsc_1533.jpg dsc_1542.jpg dsc_1544.jpg dsc_1551.jpg dsc_1593.jpg dsc_1598.jpg dsc_1636.jpg gostom_.jpg klucze.jpg podziek_.jpg walkowski.jpg