Ostrów Wlkp.: Ginekologia najnowsza w regionie

Nowy oddział ginekologiczny został oddany do użytku w ostrowskim szpitalu. Kierownictwo medyczne jak i Dyrekcja placówki zgodnie przyznają, że to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Wielkopolsce. Modernizacja została sfinansowana ze środków Powiatu Ostrowskiego.
W dniu 27 lipca 2020 roku odbyło się symboliczne kluczy od nowej ginekologii. Spotkanie odbyło się na parkingu przed wejściem do szpitala i zostało ograniczone pod względem biorących w nim udział osób.


‘’To kolejny powód do dumy, bo jest to chyba trzynasta duża inwestycja, zrealizowana w szpitalu. Przez dekadę zainwestowaliśmy tutaj około 100 mln złotych w różne miejsca. Tym razem jest to oddział, na którym rozgrywają się różne dramaty. Jedne pacjentki oczekują dziecka inne je tracą. Warunki, w których przyszło im czekać były delikatnie mówić nie były najlepsze. Stąd decyzja o remoncie.’’ powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Remont kosztował ok. 3 mln zł, a środki pochodziły z kasy powiatu. ‘’Remont był inicjatywą starosty, ale wsparła go jednogłośnie cała nasza Rada. Zresztą my w ten sposób wspieramy każdą dobrą inwestycję realizowaną w naszym powiecie powiedział Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu.
Symboliczne klucze do oddziału otrzymali Dariusz Bierła Dyrektor, Tomasz Gostomczyk kierownik Oddziału oraz Renata Kaczorowska zastępca Oddziałowej, pod nieobecność Anity Świątek.

‘’To kolejna inwestycja powstała dzięki dobrej współpracy starostwa i szpitala. To oddział zasadzie zbudowany od nowa. Efektem są warunki, których nie ma w wielkopolskich szpitalach.’’ - przekonywał D. Bierła. Wtórował mu kierownik ginekologii przekonując, że ginekologia wraz położnictwem i neonatologią świetnie się uzupełniają i decydują o tym, że łańcuch’’ opieki nad matką i dzieckiem jest teraz najlepszy w województwie.

- ‘’Mamy rozwiązania, jakimi inni nie mogą się pochwalić. M.in. salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego z prawdziwego zdarzenia, nowoczesny system nadzoru nad pacjentką jeśli chodzi o monitorowanie ciąż zagrożonych, pokoje wyposażone w węzły sanitarne oraz klimatyzację’’ wyliczał T. Gostomczyk.


Wszyscy podkreślali, że inwestycję udało się zrealizować w takim krótkim czasie mimo zagrożeń koronawirusowych.

Rocznie na ginekologię trafia ok. 4,5 tys. pacjentek, u których wykonywanych jest 1,5 tys. operacji oraz tyle samo drobnych zabiegów ginekologicznych związanych z poronieniami, krwawieniami oraz rozpoznaniami onkologicznymi. Coraz częściej trafiają tutaj pacjentki także z innych województw.

Specjalne podziękowania od Starosty otrzymała Renata Kaczorowska od wielu lat związana z ostrowską ginekologią, osoba szczególnie zaangażowana w powstanie i wyposażenie nowego oddziału.
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim,
powiat-ostrowski.pl/artykul/7328
Ostatnie Artykuły

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Biznes i samorząd przy jednym stole. W Lewkowie rozmawiano o wzroście firm

Szarfy i świadectwa zamknęły rok szkolny w Lewkowie

Strażacy z Ostrowa i Kalisza ćwiczyli pożar auta elektrycznego po zapłonie baterii

Fotografie, które wracają z zapomnienia, przyciągają do Mediateki

W Ostrowie Wielkopolskim pada apel o oszczędzanie wody w najgorętszych godzinach

Co naprawdę wpływa na atrakcyjność oferty ubezpieczeniowej?

Objawy przegrzania pojawiają się szybko. Upał wymaga czujności

Blisko sześć tysięcy świadectw i pełne sale. Rok szkolny zamyka się w powiecie

Małe konie, wielkie emocje we Wtórku. Młodzi jeźdźcy pokazali się na parkurze

Seniorzy tańczyli jak dawniej. W Gorzycach Wielkich wrócił klimat potańcówki

Ostrowscy strażacy wrócili z Hanoweru jako mistrzowie Europy

Jedna chwila nad wodą może skończyć się tragedią - KPP w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, godziny, wydziały, ePUAP
- Urząd Skarbowy w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, godziny, e-usługi
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, godziny, świadczenia
- Biuro Powiatowe ARiMR w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, dopłaty i programy wsparcia dla rolników
- Urząd Stanu Cywilnego w Przygodzicach - kontakt, adres i sprawy online
