Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Nietrzeźwy kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie, którzy nie wahali się zareagować. Jak się okazało 41-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

31 grudnia po godzinie 18:00 dyżurny ostrowskiej Policji został poinformowany, że na jednej z ulic został ujęty kierujący samochodem osobowym, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. W to miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali osoby zgłaszające tj. 19 i 33-latka, którzy oświadczyli, że kierujący osobowym renault podczas jazdy nie panował nad pojazdem i miał problem, aby poruszać się jednym pasem ruchu. Świadkowie jechali za kierowcą i uniemożliwili mu dalszą jazdę, a następnie poczekali na przyjazd mundurowych. 

Ujęty przez świadków mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka grzywna.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy dwóch mężczyzn, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać mężczyznę, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.