Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

DIY - kilka pomysłów na wiele rozwiązań

DIY czyli „do it yourself” (zrób to sam) zyskało w ostatnim czasie ogromną popularność. Nie ma się co dziwić, że w czasach produkcji masowej chcemy, by w naszym domu pojawiło się coś unikalnego i stworzonego przez nas samych. To samo dotyczy własnoręcznie wykonanych prezentów, bo ich wartość jest bezcenna. Trend DIY stał się tak modny, że prawie w każdym mieście możesz znaleźć sklep DIY dla fanów wszelkich robótek ręcznych.

Pomysły są tak naprawdę nieograniczone, wszystko zależy od Twojej kreatywności. W Internecie można znaleźć wiele inspiracji i instrukcji, mnóstwo prac zapiera dech w piersiach. Ten artykuł także podsunie Ci kilka świetnych pomysłów!

Przedmioty DIY do domu

Dekoracje do mieszkania wcale nie muszą oznaczać wydanej fortuny. Z niewielkim wysiłkiem można stworzyć naprawdę efektowne ozdoby. Wystarczą produkty codziennego użytku jak np.:

  • Słoik. Z pomocą tego wdzięcznego przedmiotu stworzysz efektywne wazony, świeczniki, lampki. To samo tyczy się wszelkich innych szklanych naczyń.
  • Pudełka po butach. Po oklejeniu kolorowym papierem mogą pełnić funkcję ozdobnych pudełek do przechowywania, np. ręczników w łazience, czy przyborów na biurku.
  • Sznurek. Z jego pomocą każda lampa nabierze charakteru, a przy odrobinie wysiłku możesz zrobić także podwieszone doniczki lub kosz do przechowywania.
  • Drewno. Przy użyciu tego materiału na pewno potrzeba będzie więcej czasu oraz specjalnych narzędzi. Możliwości jednak jest mnóstwo: proste ramki do zdjęć, stojak na biżuterię, pudełka ozdobne czy nawet meble.

Przedmioty DIY na prezent

Urodziny, święta imieniny – okazji jest mnóstwo, by podarować własnoręcznie zrobiony prezent, a satysfakcja po wręczeniu go jest ogromna. Oto kilka naszych pomysłów:

  • Przetwory. Jeśli dobrze czujesz się w gotowaniu, wszelkiego rodzaju konfitury, sosy, nalewki to z pewnością propozycje dla każdego. Uznaniem cieszą się też różne zestawy produktów, jak np. zestaw do grzanego wina.
  • Malowane naczynia. Wystarczą odpowiednie farby i trochę kreatywności, a dzięki Tobie zwykłe kubki, doniczki czy miski nabiorą nowego charakteru! Z pewnością sprawią więcej radości niż te kupione w sklepie.
  • Papier. Jest to tak uniwersalny materiał, że można z niego stworzyć praktycznie wszystko: kartki okolicznościowe, ozdobne girlandy, kwiaty, ozdoby ścienne czy origami. Z kartonu możesz zaś wykonać piękne pudełka do przechowywania lub na prezent.
  • Igła i nitka. Pytasz, ale jak to? Otóż przy włożonym wysiłku możesz nauczyć się, jak tworzyć piękne hafty! Ozdobione poduszki, ubrania czy ręczniki – możliwości i wzorów jest mnóstwo, a efekt może okazać się zachwycający.

DIY a pielęgnacja

Tworzenie własnych kosmetyków to ogromna frajda! Po skompletowaniu odpowiednich składników możesz własnoręcznie stworzyć mydła zapachowe, balsamy do ciała, olejki eteryczne, odżywki do włosów, czy świece zapachowe. W ten sposób zaczęło się wiele biznesów – kto wie, może będziesz następny?

Przedstawione pomysły to tylko kropla w morzu tego, co możesz sam stworzyć. Nie ma żadnych ograniczeń, każdemu przedmiotowi możesz dać nowe życie i stworzyć coś zupełnie unikalnego, ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia. Jeśli rozmyślasz, by zacząć tworzyć coś własnoręcznie, odwiedź sklep DIY w swojej okolicy lub poszukaj sklepu online Dekolo.pl - Wszystko dla kreatywnych – z pewnością pomogą Ci znaleźć materiały ułatwiające pracę. Owocnego tworzenia!