Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 40-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, kierujący peugeotem partnerem. Mężczyzna zatrzymany został dzięki czujności innych kierujących, którzy udaremnili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki. Wkrótce 40-latka czeka sprawa w sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat.

Do zdarzenia doszło z 10 na 11 września na terenie gminy Odolanów. Dyżurny ostrowskiej Policji poinformowany został o ujęciu kierującego samochodem, który jest nietrzeźwy. Informację przekazał inny użytkownik drogi, który zwrócił uwagę na dziwne zachowanie kierującego. Zgłaszający wyprzedził samochód, zatrzymał się i uniemożliwił mu dalszą jazdę. W tym samym czasie inny kierujący zatrzymał się swoim samochodem za peugeotem. Mężczyźni podeszli do kierującego i zabrali mu kluczyki. Wówczas okazało się, że kierowca peugeota partnera znajduje się pod działaniem alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Wynik, pokazał w organizmie 40-latka ponad 2 promile alkoholu.

Wkrótce mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa 28 i 30-latka. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.