Jak zadbać o gości na swoim weselu

Ślub to dzień, który stanowi jeden z najważniejszych kamieni milowych w życiu wielu ludzi, właśnie dlatego może być również stresującym wydarzeniem zarówno dla pary młodej jak i najbliższej rodziny. Chcesz zapewnić swoim gościom jak najlepsze wrażenia, więc musisz przygotować się na wszystkie ewentualności. Ważne jest, aby wiedzieć, jak zadbać o swoich gości w tym wielkim dniu, abyście wszyscy mogli się zrelaksować i cieszyć się imprezą Jeśli chodzi o wesele, gospodarz lub gospodyni zawsze myśli o swoich gościach, w końcu dawne wesela były robione właśnie przede wszystkim dla rodziny. Pierwszą rzeczą, którą muszą zrobić, to upewnić się, że ich gość ma wszystko, czego potrzebuje i chce. Jest na to wiele sposobów, jednak najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie wesela tak, aby było radosną chwilą dla pary młodej, a dla gości bardzo dobrze spędzonym czasem na tańcach i jedzeniu.

Przygotuj kilka rodzajów alkoholu

Wesele bez alkoholu to rzadkość, dlatego każdy kto wybiera się na wesele i nie jest kierowcą liczy na skosztowanie dobrego trunku. Mając to na uwadze, warto na czas wesela zakupić alkomat. Niestety część gości nie jest w stanie ustrzec się przed nadmiernym opiciem, czasem dotyczy to również osób, które po zakończeniu wesela mają wrócić jako kierowcy do domu, co gorsza chcą zabrać ze sobą rodzinę. W takiej sytuacji, choćby pod zagrożeniem zerwania kontaktów rodzinnych należy powstrzymać gościa przed wejściem do samochodu z kluczykami i zaproponowanie innego, bezpiecznego środka transportu. W tym czasie należy sprawdzić trzeźwość alkomatem z neomaniak.pl

Dostosuj menu do swoich gości

Rodzaj obiadu weselnego jest bardzo ważnym elementem spotkania. Wiele osób specjalnie przed uroczystością nie objada się w domu, żeby po pierwsze dobrze wyglądać w odświętnym ubraniu, czuć się lekko i zostawić sobie miejsce na obiad weselny. O ile możemy odejść od standardowego posiłku typu rosół i kotlet, to dla niektórych gości powinniśmy zmienić menu na inne. Zaliczają się do tego przypadki nietolerancji pokarmowych, silnych alergii, diet spowodowanych chorobami oraz gości wegetarian. Oczywiście mowa tu o tych osobach, które wprost informują nas o swoich preferencjach lub my sami mamy świadomość, że taki problem występuje. Dobór menu powinien być jednak robiony z głową i nie powinniśmy w nadmiarze ulegać naciskom swoich gości, którzy mogą wykorzystać nasze dobre serce i troskę.

Odpowiednie ułożenie stolików

Jeszcze w niektórych rodzinach można spotkać się z sytuacjami, gdzie źle posadzeni goście weselni byli powodem rodzinnych kłótni, sporów trwających jeszcze przez wiele miesięcy po ślubie. ustawiając gości, nie zawsze należy kierować się opinią doradcy ślubnego, a le tu raczej warto zasięgnąć opinii najbliższej rodziny, czyli rodziców. Oni najlepiej będą wiedzieli, gdzie lepiej nie sadzać wujka z Rzeszowa, a z kim dogada się ciotka Olga. Oczywiście ostatecznie para młoda i tak zrobi jak zechce, jednak część uwag rodziców może uratować atmosferę w czasie i po weselu.