Policjanci z ostrowskiego Wydziału Ruchu Drogowego cały czas prowadzą kontrole prędkości, z jaką poruszają się kierowcy na drogach naszego miasta i powiatu. W ostatnich dwóch dniach funkcjonariusze ujawnili 3 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista pędził 154 km/h przy ograniczeniu do 70km/h.

Policjanci z ruchu drogowego w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego regionu. Funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów, a tam gdzie jest łamane prawo wyciągają konsekwencje.

Niestety, wciąż wielu kierowców łamie ograniczenia prędkości, stwarzając tym zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników dróg. Tylko w ostatnich dwóch dniach, policjanci zatrzymali za zbyt szybką jazdę prawo jazdy trzem kierowcom.

10 listopada, patrol drogówki na terenie gminy Sieroszewcie zauważył jadącego z nadmierną prędkością VW Tourana. Siedzący za kierownicą 31-latek jechał w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce”  z prędkością 111 km/h.

11 listopada mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego nissana. 22-latek jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h, przekraczając prędkość o 57 km/h.

Tego samego dnia, po godzinie 17:00 w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonariusze zatrzymali do kontroli BMW, którym kierował 27- latek. Mężczyzna na obowiązującej „siedemdziesiątce” pędził z prędkością 154 km/h.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Zostali także ukarani wysokim mandatem karnym, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Brawura i nadmierna prędkość to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób.