Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Pokrowiec na meble ogrodowe – nie tylko na zimę!

Komplet mebli ogrodowych to zarówno funkcjonalny dodatek, jak i element, który niebagatelnie wpływa na odbiór strefy wypoczynkowej. By meble zachwycały wyglądem przez długi czas, konieczne okażą się pokrowce na meble ogrodowe. Jak są one tworzone i kiedy ich używać?

Dlaczego stosowanie pokrowca na meble ogrodowe jest tak ważne?

Meble ogrodowe stale narażone są na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz osiadanie kurzu. W okresie jesieni i zimy, ale też w czasie przedłużającej się nieobecności w domu, rekomendowane jest stosowanie pokrowców ogrodowych, aby zminimalizować oddziaływanie tych czynników na strukturę mebli. Regularne stosowanie pokrowców ogrodowych pozwoli na znaczne przedłużenie żywotności mebli, jak również na zachowanie ich oryginalnego koloru. Pokrowce powinno stosować się także w przypadku parasoli ogrodowych czy elementów wyposażenia takich jak grille.

Jak tworzone są pokrowce na meble ogrodowe?

Pokrowce ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby skutecznie chronić meble i elementy wyposażenia ogrodu przed osiadaniem kurzu, pyłu, promieniowaniem UV. Istotne są tworzywa – pokrowce tworzone są z tkanin o gęstym splocie, które stanowią barierę dla zanieczyszczeń. Jednymi z najbardziej interesujących produktów tego typu są pokrowce linii AeroCover, oferowane przez markę Garden Space. Taki pokrowiec na meble ogrodowe wykonany jest z przewiewnego materiału poliestrowego. Tworzywo to odznacza się lekkością i trwałym splotem, przez co tkanina jest zabezpieczona przed ścieraniem. Atutem prezentowanych pokrowców jest fakt, że ograniczają one kondensację wilgoci i zapobiegają powstawaniu pleśni na powierzchni mebli. Szeroki wybór pokrowców AeroCover pozwoli na skuteczną ochronę ulubionych mebli ogrodowych i sprzętu ogrodowego.

Udogodnienia dla użytkowników pokrowców ogrodowych

Aby użytkowanie pokrowców ogrodowych było jeszcze łatwiejsze, marka Garden Space zaproponowała udogodnienia w formie niewielkich ściągaczy. Dzięki nim pokrowce mogą być jeszcze lepiej dopasowane do kształtu mebli, co przełoży się na ich skuteczniejszą ochronę. Aby zapobiec podwiewaniu tkaniny pokrowca przez silny wiatr, warto kupić dodatkowo worki obciążeniowe. Elementy te pozwolą na utrzymanie tkaniny w stabilnej pozycji. Pokrowce oferowane są w poręcznych torebkach – pozwolą one na wygodne przechowywanie tego produktu, kiedy nie jest ona użytkowana. Torby na pokrowce znacząco zmniejszają też przestrzeń niezbędną do ich przechowywania: pokrowiec w torbie bez trudu zmieścisz na półce w garażu czy w szafie.

Pokrowiec na meble ogrodowe – dopasuj produkt do potrzeb!

Z pewnością ucieszy fakt, że pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z myślą o różnorodnych elementach wyposażenia ogrodu. W ofercie marki Garden Space bez trudu znajdziesz pokrowce dedykowane na kanapy narożne, okrągłe stoły czy krzesła, ale też na grille ogrodowe, parasole z nogą boczną i centralną. Uzupełnieniem asortymentu dla osób chcących lepiej chronić meble są pokrowce na poduszki ogrodowe.