Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Pomoc bezdomnym to jedno z zadań, które policjanci realizują w okresie jesienno-zimowym. Coraz niższe temperatury są zagrożeniem dla osób, które noc spędzają w pustostanach czy na ogródkach działkowych, bo nie chcą korzystać z noclegowni. Policjanci podczas służby przekonują, że warto z takiej pomocy skorzystać. Nikt nie powinien być obojętny, gdy widzi osobę potrzebującą. W każdym przypadku informujmy o tym służby.

Policjanci, szczególnie dzielncowi  podczas codziennej służby sprawdzają jak podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych radzą sobie osoby bezdomne.

Miejsc przebywania osób bezdomnych nie brakuje. Policjanci znają je doskonale. Bezdomni wybierają na noclegi miejsca osłonięte od deszczu i wiatru. Podczas służby mundurowi spotykają ich w pustostanach lub altanach. To jednak miejsca niebezpieczne. Dlatego tak istotne są policyjne patrole. Bezdomni mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy. Wskazują im miejsca w których mogą zjeść lub otrzymać ciepłą odzież.

Niektórzy nie chcą jednak pomocy, twierdząc, że doskonale sobie radzą. Po czasie dają się jednak przekonać. Korzystają z zaoferowanej pomocy, zmieniają tryb życia, szukają pracy. Są to jednak decyzje, których nie podejmują z dnia na dzień. Dlatego tak istotna są regularne wizyty mundurowych. Nie bądźmy obojętni na osoby, które w tych trudnych miesiącach walczą o przeżycie.

Mundurowi przypominają, że można sygnalizować policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html