Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Wszystko, co trzeba wiedzieć o konsultacjach przed zabiegiem medycyny estetycznej

W profesjonalnej klinice medycyny estetycznej każdy zabieg zawsze poprzedzany jest konsultacją, podczas której lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta. Na podstawie zgromadzonych danych specjalista wskazuje odpowiednią do problemu i typu skóry metodę zabiegową, omawia jej przebieg, a także określa schemat terapii. Co warto wiedzieć o konsultacji przed zabiegiem medycyny estetycznej?

Które zabiegi medycyny estetycznej wymagają konsultacji?

Wśród bogatego wyboru terapii medycyny estetycznej znaleźć można zarówno najbardziej zaawansowaną technologię laserową (w tym najnowocześniejsze na świecie lasery pikosekundowe), jak i zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu i preparatów. Nawet najmniej inwazyjne procedury medycyny estetycznej muszą być poprzedzone rozmową ze specjalistą. W warszawskiej Klinice Miracki skorzystamy nie tylko z konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, ale też z innymi specjalistami, m.in.: dermatologiem, chirurgiem plastycznym, kosmetologiem, laryngologiem i diabetologiem.

Konsultacja wstępna u lekarza jest podstawą do podjęcia leczenia w przypadku takich zabiegów, jak:

  • laseroterapia,
  • liposukcja,
  • przeszczep włosów,
  • botoks,
  • wypełnianie zmarszczek,
  • przeszczep tkanki tłuszczowej.

Należy pamiętać, że celem zabiegów medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia pacjenta, poprzez usuwanie niedoskonałości. Nie trzeba się obawiać, że po zabiegach będziemy wyglądać nienaturalnie. W renomowanych klinikach medycyny estetycznej spotkamy się z profesjonalnym podejściem do trapiących nas problemów. Lekarz medycyny estetycznej uwzględni nasze oczekiwania, ale będzie miał na uwadze również nasze bezpieczeństwo i naturalność efektów.

W klinice medycyny estetycznej nie tylko poprawimy wygląd, ale też wyleczymy niektóre schorzenia czy przypadłości. Podczas konsultacji można zapoznać się z informacjami na temat nieinwazyjnych technik leczenia nadpotliwości (która może być leczona m.in. przy pomocy iniekcji toksyny botulinowej), chrapania, grzybicy paznokci czy bruksizmu (ścierania się wzajemnie zębów w wyniku nadmiernego zaciśnięcia szczęki).

Jak wygląda konsultacja przed zabiegiem medycyny estetycznej?

Konsultacja u lekarza medycyny estetycznej służy zorientowaniu się, co można w swoim wyglądzie poprawić, oraz zaplanowaniu zabiegów. Na początku pacjent musi opowiedzieć lekarzowi, z czym przychodzi, jakie niedoskonałości chciałby usunąć lub zminimalizować. Podczas konsultacji lekarz musi dobrze poznać problemy, ale też oczekiwania pacjenta. Przeprowadza wywiad na temat stanu zdrowia, przebytych chorób oraz przyjmowanych leków. Bada stan skóry i diagnozuje problemy skórne. Ustala poziom zaawansowania procesów starzenia.

Na podstawie zgromadzonych danych lekarz medycyny estetycznej proponuje optymalny plan zabiegowy dopasowany do potrzeb pacjenta. Dobiera najlepszy dla niego zabieg medycyny estetycznej lub terapię łączoną, omawia jej przebieg, a także określa jej schemat. Ponadto informuje o ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu, możliwych powikłaniach czy przebiegu rekonwalescencji. Specjalista wyjaśnia również, jak należy się do zabiegu przygotować.

Trzeba pamiętać, że podczas każdej konsultacji jest też czas na zadawanie pytań. Specjalista służy swą wiedzą i pomocą i z przyjemnością udziela odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania, dotyczące planowanych zabiegów.

Masz pytania na temat zabiegów medycyny estetycznej? Umów się na konsultację w warszawskiej Klinice Miracki.