Ginekologia estetyczna pomoże w poprawie wyglądu okolic intymnych

Wiele kobiet doświadcza kompleksów związanych z wyglądem swoich okolic intymnych. W takiej sytuacji warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegów ginekologii estetycznej. Co oferują lekarze? Gdzie można wykonać takie procedury?

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna jest dość młodą dziedziną medycyny, która skoncentrowana jest na prowadzeniu zabiegów poprawiających wygląd kobiecych okolic intymnych.

Dziedzina ta łączy w sobie trzy obszary:

  • ginekologii
  • medycyny estetycznej
  • chirurgii plastycznej

Zabiegi ginekologii estetycznej prowadzone są przez lekarzy ginekologów posiadających odpowiednie wykształcenie w kierunku ginekologii estetycznej. Dzisiaj, ze względu na rosnącą popularność tego typu procedur, są one dostępne w praktycznie całej Polsce.

Ginekologia estetyczna – rodzaje zabiegów

W ramach ginekologii estetycznej prowadzi się pełną gamę zabiegów, których zadaniem jest poprawa wyglądu pochwy, krocza, warg sromowych mniejszych i większych.

W ramach dostępnych zabiegów znajdują się przede wszystkim:

  • labioplastyka – plastyka warg sromowych
  • plastyka krocza
  • odtworzenie błony dziewiczej
  • usunięcie błony dziewiczej
  • laserowe odmładzanie pochwy

W czym pomoże ginekologia estetyczna?

Zabiegi ginekologii estetycznej skierowane są do wszystkich kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich narządów intymnych. Dodatkowo wskazaniem jest pojawienie się dyskomfortu, na przykład podczas seksu, uprawiania sportów czy nawet siedzenia.

Wśród często prowadzonych zabiegów ginekologii estetycznej znajduje się labioplastyka. Ma ona na celu poprawę wyglądu warg sromowych. To zabieg polecany w przypadku nadmiernie rozciągniętych, zwisających, asymetrycznych warg sromowych, które dla wielu kobiet są przyczyną kompleksów. Dodatkowo mogą one powodować problemy w codziennym funkcjonowaniu.

Zabiegi ginekologii estetycznej są też bardzo popularne u kobiet po ciąży. Prowadzone są wtedy procedury plastyki krocza oraz laserowe odmładzanie pochwy, które pozwala na jej zawężenie.

Ginekologia estetyczna – gdzie można z niej skorzystać?

Obecnie zabiegi ginekologii estetycznej są oferowane wyłącznie w prywatnych gabinetach i klinikach medycznych, dlatego też nie ma możliwości wykonania ich na NFZ.

Dokładne informacje o dostępnych zabiegach oraz cenach, a także opinie na temat lekarzy zajmujących się ginekologią estetyczną można znaleźć już teraz w internecie, aby potem od razu umówić się na wizytę.