Już po raz XXIII w dniu 6 stycznia 2022 r. w Święto Trzech Króli odbyło się Noworoczne Spotkanie Samorządowców Powiatu Ostrowskiego. Ze względów sanitarnych tym razem ograniczono jedynie do uroczystej Mszy św.

zdjecie


Ze względów sanitarnych na uroczystości wzięli udział jedynie przedstawiciele władz samorządowych Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów i radnych powiatowych. Na miejsce spotkania wybrano kościół pw. Chrystusa Króla w Sadowiu należący do Zgromadzenia Ojców Pasjonistów.

zdjecie

-,,To nie był łatwy rok, ponieważ do Domu Ojca odeszło dwóch naszych radnych kolegów, przyjaciół Grzegorz Finke i Michał Wilczura. To była dla nas wstrząsająca informacja. Jest to starta dla nas wszystkich. Wchodząc w Nowy Rok patrzymy z wiarą i nadzieją, że będzie to po prostu lepszy rok, a wszystkie nasze plany inwestycje wykonamy. Nawiązując do przesłania Trzech Króli możemy się czasem nawet pięknie różnić, ale ważne byśmy się pięknie różnili i widzieli w tym jeden cel jakim jest służba mieszkańcom‘’ – powiedział Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego.

Uroczysta Msze św. odprawił i homilię wygłosił przeor Pasjonistów ks. Grzegorz Słowikowski.

Czytania i Modlitwy powszechne przedstawili radni powiatowi: Mirosław Nowacki i Anita Świątek oraz Barbara Szymanowska i Andrzej Leraczyk.

zdjecie

zdjecie

Delegacje radnych przekazały także Dary Ołtarza.

Podziękowania za udział oraz noworoczne życzenia przekazał na koniec wszystkim Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Po uroczystym nabożeństwie z krótkim koncertem kolędowym wystąpił „Kwartet z Gwiazdką’’ pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego, który zaprezentował tradycyjne polskie kolędy w zaskakujących współczesnych aranżacjach.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 21
DSC_0575 DSC_0578 DSC_0580 DSC_0593 DSC_0587 DSC_0585 DSC_0597 DSC_0603 DSC_0588 DSC_0601 DSC_0610 DSC_0611