W miniony weekend w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Uciechowie, wystąpił Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego. To była już szósta edycja zorganizowana w ramach cyklu „Powiatowe Kolędowanie’’.

zdjecie

Tym razem miejscem spotkania wybrano część powiatu Ostrowskiego niemal na granicy z Powiatem Krotoszyńskim.

W koncercie można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne w bardzo interesujących opracowaniach.

zdjecie

- „Chór Nauczycielski to zespół znany w Polsce oraz odnoszący sukcesy na przeglądach poza granicami kraju. Jeszcze jako wikariusz Konkatedry uczestniczyłem w każdym noworocznym koncercie kolęd. To była zawsze wspaniała muzyczna uczta. Cieszę się, że zespół wystąpi w naszej parafii’ – powiedział ks. Tomasz Łazarski proboszcz parafii w Uciechowie.

zdjecie

zdjecie

zdjecie

Chór przyzwyczaił swoich odbiorców do wysokiego poziomu artystycznego. Nie inaczej było tym razem. Zespół zaśpiewał większość najpopularniejszych polskich kolęd i nie tylko. Były także pieśni z innych krajów wszystko w akompaniamencie pianisty Łukasza Kryjoma.

zdjecie

Całość koncertu podzielona została na części, a wspaniałym słowem przeplatała je prowadząca Alina Stefańska. Całości dopełniło nastrojowe oświetlenie.

zdjecie

Słuchacze, którzy wypełnili uciechowską świątynię nagrodzili artystów owacją na stojąco. Tradycja kolędową Chóru Nauczycielskiego było wspólne z widownia wykonanie jednej z kolęd.  

zdjecie

zdjecie

-,,Dziękujemy za wspaniałą ucztę duchową zespołowi, dziękuję za zaproszenie księdzu Tomaszowi, dzięki któremu mogli zaprezentować Chór Nauczycielski w tej części naszego powiatu. Chór który jest jedną z wizytówek naszej kultury. Dziękuję także Gabrieli Zawadzie i Annie Sikorze za pomoc organizacyjną’’ – powiedział Starosta Ostrowski.

zdjecie

Słowa podziękowania artystom oraz organizatorom przekazał również Marian Janicki Burmistrz Gminy i Miasto Odolanów, który podkreślił, że wybrał ten koncert mimo konkurencji innej kulturalnej imprezy odbywającej się w Odolanowie.

* DSC_0948 

Zarówno przedstawiciele władz jak i sam dyrygent Janusz Lipiński podkreślili wyjątkową otwartość i szczerą radość z możliwości zorganizowania tego koncertu.  

zdjecie

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 113
DSC_0797 DSC_0799 DSC_0807 DSC_0847 DSC_0850 DSC_0861 DSC_0872 DSC_0898 DSC_0945 DSC_0948 DSC_0967 DSC_0972 DSC_0976 DSC_0983 DSC_0809 DSC_0917