Ostrów Wlkp.: Uczeń III LO Miłosz Woźniak - Finalistą 51. Olimpiady Biologicznej
W dniach 22-25 kwietnia 2022 r w murach Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Biologii odbyły się zawody centralne 51. Olimpiady Biologicznej. Kwalifikacje do finału uzyskało 94 uczniów z całego kraju, którzy najlepiej napisali test w etapie okręgowym w styczniu br. Wśród nich znalazł się również uczeń III klasy III Liceum Ogólnokształcącego - Miłosz Woźniak.
Olimpiada Biologiczna cieszy się dużą popularnością i prestiżem. Zdobycie tytułu Finalisty zwalnia ucznia ze zdawania pisemnego egzaminu maturalnego z biologii w zakresie rozszerzonym, jednocześnie uczeń otrzymał 100% z biologii na świadectwie maturalnym, oraz otrzymał indeks na wymarzoną uczelnię Akademię Medyczną.
_-Finał Olimpiady Biologicznej to niezwykły wysiłek psychiczny i fizyczny. Zawody trwają cztery dni. Uczniowie najpierw wykonywali doświadczenia i obserwacje w ramach pracowni: bioinformatycznej, biochemicznej, botanicznej i zoologicznej. Następnego dnia rozwiązywali test oraz bronili wcześniej przygotowanej pracy badawczej. Praca badawcza Miłosza znalazła się w gronie pięciu najwyżej ocenionych przez KGOB” _ mówi opiekun naukowy ucznia dr Jacek Pawłowski.
-To niezwykłe przeżycie i doświadczenie dla mnie, jako nauczyciela cztery dni spędzać czas z 94 najlepszymi uczniami z całej Polski, uczestniczyć w wykładach, rozmawiać na tematy biologiczne przy posiłkach i spacerach. Tym bardziej, że w tym elitarnym gronie jest także mój uczeń! Niewątpliwie uczestnictwo w finale OB dało mi bagaż wskazówek i rad, jak pomagać kolejnym olimpijczyków” kontynuuje nauczyciel.
Biuro Promocji i Relacji Społecznych
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim,
powiat-ostrowski.pl/artykul/7774
Ostatnie Artykuły

Body Balance wraca na polanę. Letni ruch pod gołym niebem

Kasa MZK będzie zamknięta. Bilety kupi się w automatach

Smartfon bez stresu - ostrowskie warsztaty zamknęły cykl z AI i komunikatorami

Awionetka zderzyła się z autem na lotnisku - 15 osób w scenariuszu

Cerberus K9 w Ostrowie. W 3mk Arenie spotkają się służby i eksperci

Rozbita butelka i ucieczka w parku - policja znalazła ponad 320 gramów narkotyków

Woda w Górznie nadal pod nadzorem. Gmina czeka na decyzję sanepidu

Zimowa elegancja smart casual - jak połączyć wygodę z klasą?

Pakiety medyczne a zdrowie osób często podróżujących - jak zadbać o opiekę w trasie

Jak poprawić jakość internetu bez zmiany operatora?

Jak regularna diagnostyka pomaga wykrywać problemy zanim staną się poważne?

W Ostrowie Wielkopolskim podziękowano rodzinom zastępczym za codzienny trud

Ostrowscy strażacy wrócili z Hanoweru z medalami i rekordem toru

Uciekał przed policją po pijaku - w aucie znaleziono jeszcze coś zakazanego
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Powiatowa PSP w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, godziny, sprawy administracyjne
- Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Skalmierzyce - kontakt, eBOK, taryfy i usługi
- Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Starym Lubotyniu - kontakt, godziny i oferta
- Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Ostrów Wielkopolski - kontakt i zakres działalności
- Urząd Gminy w Małkini Górnej - kontakt i sprawy administracyjne
- Komisariat Policji w Odolanowie - kontakt, dzielnicowi, zgłoszenia
