Nowoczesny i specjalistyczny sprzęt medyczny otrzymał Oddział Chirurgii i Traumatologii Narządów Ruchu ostrowskiego szpitala. Poza większym komfortem pracy urządzenia pozwolą lekarzom na wykonywanie większej liczby zabiegów.

zdjecie

Symboliczne przekazanie sprzętu odbyło się 7 czerwca 2022 r na oddziale ortopedii. Nowe urządzenia zakupione zostały z budżetu Powiatu Ostrowskiego oraz środków Fundacji ZAP Zdrowie i Praca.

zdjecie

-,,Robimy wiele, żeby zmieniać wizerunek szpitala. Także oddział ortopedii został z funduszy powiatowych wyremontowany. Sam remont to jednak tylko część. Drugie równie ważne ogniowo zmian to właśnie sprzęt i najważniejsze lekarze. Doceniając to zakupiliśmy wiertarkę, która będzie z pewnością wykorzystywana w operacjach, z których ostrowska ortopedia słynie, tzn. w zespalaniu kości pięty’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

To nie jedyny dar przekazany tego dnia. Ściśle wiązana z nim jest wieża artroskopowa. Oba urządzenia warte są łącznie ponad 300 tys. zł i zastąpią swoich wysłużonych poprzedników.

–,,To było bardzo trudne zadanie, ale firmy skupione wokół ZAP podołały mu. Dzięki temu udało się kupić wieżę wraz z dwoma kompletami narzędzi. Dzięki temu lekarze będą mogli wykonywać więcej zabiegów.  Jeśli jedne narzędzia będą w sterylizacji drugi komplet będzie do ich dyspozycji’’ – powiedział Zenon Pawlak, właściciel firmy ZAP Kooperacja.

zdjecie

Przydatność sprzętu potwierdza kierownik Oddziału dr Mirosław Falis.

-,,Wiertarka jest z pełnym oprzyrządowaniem. Brzmi banalnie, ale jest sprzęt z wielorakimi końcówkami o różnej mocy silników i przekładni pozwalających wykonywać szerokie spektrum zabiegów. Jest tak skonfigurowana, że będzie niezbędny do nowoczesnych endoprotez. Równie najwyższej klasy jest wieża artroskopowa wraz z narzędziami, które pozwalają na operacje mini inwazyjne’’ – powiedział dr M. Falis.

zdjecie

W uroczystości wziął także udział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski oraz Dariusz Bierła Dyrektor ostrowskiego szpitala.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 7
DSC_0136 DSC_0138 DSC_0145 DSC_0157 DSC_0161 DSC_0158