Adam Spychała strażak z ostrowskiej komendy PSP Mistrzem Europy w zawodach FireFit. W dniu 21 lipca 2022 r. spotkał się ze Starostą Ostrowskim

Zawody w wywodzącej się z Kanady dyscyplinie FireFit odbyły się w dniach 20-25 czerwca 2022 r. w Hanowerze. Rywalizowali w nich zwodnicy z siedmiu państw Europy.

Pan Adam dostając się do reprezentacji narodowej pokonał po drodze kilkuset rywali.

Nazwa dyscypliny nie oddaje do końca trudu, jaki muszą pokonać startujący w niej zawodnicy. Uczestnik w jak najszybszym tempie, z ważącym kilkadziesiąt kilogramów oprzyrządowaniem i oddychając przez aparat tlenowy musi pokonać szereg przeszkód. Od wspinaczki po schodach i wciągania ciężkich strażackich węży na kilkanaście metrów w górę, poprzez przesuwanie młotem 70-lilogramowej sztancy. Koniec wieńczy holowanie 90-kilogramowego manekina. Pan Adam robi to wszystko najszybciej w Europie!

zdjecieOd lewej: P. Rajski Starosta Ostrowski, mł.kapitan A. Spychała oraz R. Matecki zastepca Komendanta PSP w Ostrowie 

-,,Chociaż bieg trwa niewiele ponad minutę to jednak jest to tak ogromny wysiłek, że kończąc człowiek, dosłownie traci przytomność i długo dochodzi do siebie’’ – powiedział A. Spychalski.

Osiągnięcie mistrzowskiego poziomu wymaga systematycznych treningów, w przypadku Pana Adama 4-5 razy w tygodniu oraz odpowiedniej diety i samodyscypliny. Jak poinformował Roman Matecki, zastępca komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie FireFit zyskuje w Ostrowie kolejnych zwolenników, którzy chcą podążać ścieżką wyznaczoną wcześniej przez Pana Adama.  

Już niedługo najlepszy zawodnik Europy będzie bronić honoru polskich oraz europejskich strażaków na Mistrzostwach Świata w USA. Życzymy udanego startu!

 

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 16
DSC_0209