W Ostrowskim Centrum Kultury Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 103. rocznicę powstania Policji Państwowej.  Uroczystość była okazją do wręczenia medali i awansów na wyższe stopnie. Jak na urodziny przystało policjanci otrzymali także prezent; laserowe urzadzenie do pomiaru prędkości.

zdjecie

W uroczystości, która odbyła się 20 lipca 2022 roku udział wzięli Starosta Ostrowski, przedstawiciele samorządów gminnych wchodzących w skład Powiatu Ostrowskiego, a także służb i instytucji na co dzień współpracujących z ostrowską jednostką. Akademii przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut.

zdjecie

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r

W obecności pocztu sztandarowego, odbyło się uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania i wyróżnień. W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, w bieżącym roku 3 policjantów zostało odznaczonych medalami, 127 policjantów mianowano na wyższe stopnie policyjne w tym, w korpusie oficerów starszych – 1 policjant, w korpusie oficerów młodszych 1 policjant, w korpusie aspirantów 70 policjantów, w korpusie podoficerów 41 policjantów oraz w korpusie szeregowych 14 policjantów.

zdjecie

Awanse wręczali: Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut oraz Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut w swoim wystąpieniu podziękował policjantom i pracownikom Policji za ciężką i wymagającą służbę.

zdjecie

-,,Cieszę się, że po okresie przerwy spowodowanej covidem możemy się wreszcie spotkać by w ten sposób podziękować Wam za cozienną służbą. Na szczególne podziękowanie zasługuje wsparcie, jakiego policjanci udzielali instytucjom w szczególności narażonym na epidemię, myślę tu o szpitalu i domach pomocy społecznej. Mimo wielu dodatkowych obowiązków jakie mieliście zawsze można było na Was liczyć. Raz jeszcze za to dziękuję’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim laserowy miernik prędkości TruCAM II.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 18
DSC_0169 DSC_0174 DSC_0182 DSC_0185 DSC_0189 DSC_0191 DSC_0196 DSC_0204