Kolejne działki inwestycyjne wystawia na sprzedaż Powiat Ostrowski. To konsekwencja zagospodarowywania stery inwestycyjnej w Przygodzicach.

Należące przez lata do Powiatu Ostrowskiego ok. 100 hektarów gruntów rolnych położonych w Przygodzicach zostało przekształconych teren inwestycyjny, który po podzieleniu na działki i wzbogaceniu w infrastrukturę jest stopniowo komercjalizowany. Na obszarze tym funkcjonują już pierwszy firmy m.in. zakład produkcyjny z branży mechatronicznej.

W ostatnim przetargu nabywców znalazło ok. 40 hektarów.

zdjecieNowe drogi na terenach inwestycyjnych. Fot. Tomasz Wojtasik 

-,,Gdybyśmy kilka lat temu sprzedali te grunty jako rolnicze moglibyśmy pozyskać kilka milionów. Wystarczyłoby to na budowę kilku kilometrów jednej drogi. Zmieniając funkcję, uzbrajając pozyskujemy znacznie większe fundusze, które są przeznaczone na kolejne inwestycje, na wkłady własne do pozyskiwanych funduszy zewnętrznych’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecieDziałki zaznaczone na zielone zostaną wystawione do sprzedaży w sierpniu 2022 r.

Pierwszy przetarg na dwie działki o powierzchni 1,14 i 1,48 ha odbędzie się 11 sierpnia 2022 r. Drugi przetarg na działkę o powierzchni 27,33 ha przeprowadzony zostanie 30 sierpnia. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium.

Szczegółowych informacji wystawionych gruntach oraz o przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami nr tel. 62 737 84 55 lub 62 737 84 53.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 43
  1. Dwie działki
  2. Jedna działka