Zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i kierującym jednośladami to jedno z priorytetowych zadań policjantów drogówki. W nowym taryfikatorze nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Wczoraj, policjanci zatrzymali kierującą, która w obszarze zabudowanym pędziła blisko 130km/h. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych. 32-latka straciła też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

27 września br. po godzinie 14:00 policjanci ostrowskiej drogówki pełniący służbę w radiowozie z videorejestratorem, przerwali niebezpieczną jazdę 32-letniej kierującej. Kobieta pędziła osobową toyotą w obszarze zabudowanym z prędkością 126km/h. Tym samym przekroczyła dozwoloną prędkość o 76km/h.

32-latka z powiatu kaliskiego została ukarana przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 15 punktami karnymi. Kobieta straciła też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Każdy z kierowców powinien pamiętać,  że konsekwencje wynikające ze zbyt szybkiej jazdy nie obejmują tylko tych, którzy siedzą za „kółkiem”. W wielu przypadkach ofiarami tego typu nieodpowiedzialnych zachowań są inni uczestnicy ruchu drogowego, a co za tym idzie także i ich rodziny. Dlatego niezmiennie jednym z głównych kierunków policyjnej aktywności jest ograniczanie tragicznych zdarzeń na drogach poprzez dyscyplinowanie kierowców, którzy pędząc po naszych drogach łamią przepisy. Policjanci w takich sytuacjach reagują stanowczo i zdecydowanie. Ich rolą jest zapobieganie tragicznym wypadkom, dbałość o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg, a także respektowanie obowiązujących przepisów i limitów prędkości.