Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch z nich odpowie za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, kolejni za jazdę po alkoholu.

Każdego dnia policjanci drogówki wyjeżdżają do służby, by dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Mimo licznych kontroli i apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu, lub ci, którzy jeżdżą zdecydowanie za szybko.

Tylko wczoraj, policjanci na drogach naszego miasta i powiatu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

Chwilę po 7:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Golf. Za kierownicą auta siedział 54-latek z powiatu ostrowskiego. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad promil alkoholu. Dodatkowo, policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Godzinę później, policjanci zatrzymali 36-latka z powiatu ostrowskiego. Kierujący osobowym golfem miał w organizmie blisko 1.5 promila alkoholu.

Około godziny 15:30 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Transporter, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy. 43-latek z powiatu ostrowskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto, mężczyzna posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia, funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad 100km/h. 30-latek z powiatu gostyńskiego jechał z prędkością 120km/h. Kierujący został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych, otrzymał też 14 punktów karnych.

Kolejny kierujący zatrzymany za rażącą prędkość w obszarze zabudowanym to 62-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna przekroczył prędkość o 57km/h. Został on ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, otrzymał też 13 punktów karnych,