Wielkim sukcesem zakończył się występ w turnieju TOP 8 dla Agaty Strzelczak i Tymona Kokota – zawodników ostrowskiego zespołu tenisa stołowego Tajfun. Młodzicy wygrali swoje wszystkie mecze nie pozostawiając złudzeń swoim rywalom.

zdjecie

Zawody TOP 8 rozegrano 28 grudnia w Luboniu. Miały one prestiżowy charakter, bowiem do startu było uprawnionych zaledwie osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu najlepszych zawodników z Wielkopolski w kategoriach: żak, młodzik, kadet i junior.

zdjecie

Agata Strzelczak i Tymon Kokot byli bezapelacyjni w kategorii młodzików. Wygrali wszystkie spotkania nie pozostawiając złudzeń kto jest najlepszy w województwie.

W dobrym nastroju z Lubonia wrócił także kolejny z zawodników Tajfunu Filip Pioch, który zajął w turnieju 4. miejsce. Filip Pioch na co dzień startuje w kategorii młodzik, ale z racji wysokiego miejsca w rankingu kadetów w TOP 8 wystąpił w starszej kategorii wiekowej - kadet.

Pierwsze miejsce wywalczył Hubert Kwieciński z KS Lisiec Wielki. O zdobyciu 2. miejsca zdecydowały bezpośrednie pojedynki między trzema zawodnikami, ponieważ każdy z nich miał po dwie porażki. Po podliczeniu setów okazało się, że Filip miał ujemny bilans straconych i zdobytych setów, co uplasowało go na 4. pozycji.