Tenisiści ostrowskiego Tajfunu wystąpili w ostatnich dniach w trzech turniejach zdobywając medale i kwalifikacje do imprezy rangi mistrzostw Polski.

zdjecie

Junior Tajfunu Robert Baranowski wystąpił w XXIV Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej „Licealiada”. Występując w duecie z Michałem Dymaczem po bardzo dobrej grze zawodnik klubu z Ostrowa zajął w zawodach drugie miejsce ulegając w finałowym meczu drużynie z Lubonia. Dzięki doskonałej postawie obaj zawodnicy zapewnili sobie udział w mistrzostwach Polski.

zdjecie

W Złotowie rozegrano III Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Bardzo dobry występ zanotowali w nim Agata Strzelczak i Filip Pioch, którzy wywalczyli brązowy medale. Z kolei Tymon Kokot był siódmy w kategorii młodzików. W Grand Prix do rywalizacji przystąpiło blisko 80 zawodniczek i zawodników z 18 klubów województwa wielkopolskiego.

Agata Strzelczak oraz Filip Pioch świetnie poradzili sobie również w Kobylinie, gdzie triumfowali w X Otwartych Mistrzostwach Gminy Kobylin im. Andrzeja Lesińskiego.

zdjecie

W sumie młodzi zawodnicy LKS Tajfun aż cztery razy stanęli na podium tej imprezy. Agata Strzelczak wygrała w kategorii dziewcząt rocznika 2010 i młodszych. W finale pokonała 3:1 w setach Zuzannę Wieczorek z KS Polonia Śmigiel. Filip Pioch wygrał w kategorii chłopców rocznika 2010 i młodszych. Drugi w tej kategorii był Tymon Kokot, a na dziewiątym miejscu zmagania zakończył Krzysztof Hasek. W kategorii chłopców rocznika 2009-2005 bez straty seta wygrał Jan Setecki, a Bartłomiej Rudowicz zajął dziewiąte miejsce.

Po zakończeniu rozgrywek dzieci i młodzieży rozegrano kategorię OPEN, w której wystartowała trójka zawodników Tajfunu: Jan Setecki wywalczył miejsce w przedziale 7-8, a Robert Baranowski i Filip Pioch zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych
Odwiedzin: 24
A III Grand Prix Wielkopolski Młodzików (7).jpeg A LICEALIADA.jpeg A Mistrzostwa Gminy Kobylin (4).jpeg III Grand Prix Wielkopolski Młodzików (1).jpeg III Grand Prix Wielkopolski Młodzików (1).jpg III Grand Prix Wielkopolski Młodzików (2).jpeg III Grand Prix Wielkopolski Młodzików (3).jpeg III Grand Prix Wielkopolski Młodzików (4).jpeg III Grand Prix Wielkopolski Młodzików (5).jpeg III Grand Prix Wielkopolski Młodzików (6).jpeg Mistrzostwa Gminy Kobylin (1).jpeg Mistrzostwa Gminy Kobylin (1).jpg Mistrzostwa Gminy Kobylin (2).jpeg Mistrzostwa Gminy Kobylin (3).jpeg Mistrzostwa Gminy Kobylin (5).jpeg Mistrzostwa Gminy Kobylin (6).jpeg