Huśtawka ogrodowa - radość łącząca pokolenia

Z czym powinno kojarzyć się prawdziwie szczęśliwe dzieciństwo? Śmiech, beztroska zabawa oraz energia rozpierana przez wszechstronną ciekawość, należą do podstawowych praw, których nie należy ograniczać żadnemu dziecku. Poza wspieraniem oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem najmłodszych, my dorośli możemy co najwyżej współuczestniczyć w zabawie i starać się czerpać z niej równie wyjątkową przyjemność.

Zabawa na świeżym powietrzu - wyjątkowe wspomnienia z dzieciństwa 

Pośród najbardziej pożądanych zabaw oraz dziecięcych rozrywek, największą popularnością cieszą się te, które integrują, w szczególności, jeśli mają miejsce na świeżym powietrzu. Dotleniony organizm, a więc szczęśliwe dziecko - nie bez powodu uważa się, że zabawy na zewnątrz mają znaczący wpływ na prawidłowy rozwój każdego młodego człowieka. Stąd też dla wielu z nas, posiadanie własnej działki, czy przydomowego zieleńca, stanowi cel sam w sobie. Szczęśliwi właściciele przydomowych ogródków coraz częściej inwestują przy okazji w różnorodne zabawki oraz ogrodowe urządzenia zewnętrzne - ponadczasowa huśtawka na plac zabaw, czy bujaczek ogrodowy to przyjemności, których nie sposób porównywać do jakiejkolwiek innej formy dziecięcej radości (właściwie nie tylko dziecięcej). Badania dowodzą, że huśtanie to jedna z bardziej ekscytujących chwil w życiu każdego malucha, a jednocześnie sposób na wspieranie układu ruchowego oraz orientacji przestrzennej.

Bezpieczny i wyjątkowy ogród z huśtawką w tle

Domowy plac zabaw sam w sobie stanowić może urokliwe miejsce, atrakcyjne zarówno pod względem estetycznym, jak funkcjonalnym. Różnorodność dostępnych na rynku modeli, kolorystyka, styl oraz materiał wykonania to szereg niezmierzonych możliwości, zarówno w kwestii aranżacji ogrodów, jak i placów zabaw. W kulcie ogrodowych huśtawek nie należy zapominać przede wszystkim o aspektach bezpieczeństwa. Poza dopasowaniem kolorystycznym i wizualnym, huśtawka ogrodowa z jednej strony musi pozostawać solidna, z drugiej natomiast właściwie zamontowana i użytkowana. Warto zatem inwestować wyłącznie z certyfikowane i godne zaufania urządzenia, które przy okazji stanowić będą gwarancję funkcjonalności na długie lata. Najważniejsze pozostają oczywiście:

  • wysoka jakość materiałów
  • solidne wykończenie
  • stabilność
  • odporność na zmienność warunków atmosferycznych
  • wytrzymałość na obciążenia

Huśtawki dla małych i dużych

Huśtanie uspokaja, wpływa na prawidłowy rozwój koordynacji ruchowej, jak również stymuluje układ przedsionkowy błędnika. Badania wykazują, że zamiłowanie do wszelkich form huśtania i bujania, przejawiamy od pierwszych dni naszego życia, a początków należy upatrywać już w okresie płodowym. Kojarzone z naturalnym odruchem, jakiego doświadczamy w łonie matki, bujanie przywołuje poczucie bezpieczeństwa, spokoju oraz pełnego odprężenia.

Wybór huśtawki nie może podlegać przypadkowi. Wiele zależy przede wszystkim od właściwej grupy odbiorców. Jeśli chodzi o najmłodszych, wyborem powinny być oczywiście modele wyposażone w oparcia, usztywnienia i zapięcia, w przypadku dzieci starszych rozważyć można zakup tak zwanego "bocianiego gniazda", czy foteli typu "kokon". Poza klasycznymi huśtawkami dostępnymi na rynku, niemałym zainteresowaniem cieszą się również wszelkiego rodzaju hamaki wypoczynkowe dedykowane osobom dorosłym. Przerwa w nauce, a może odpoczynek po ciężkiej pracy? Hamak ogrodowy to świetny sposób, aby wyciszyć swój wewnętrzny stres, zregenerować siły i wesprzeć koncentrację.