Gdzie powinniśmy zajrzeć będąc w Ostrowie Wlkp.?

Ostrów Wielkopolski to cudowne miasto znajdujące się w województwie wielkopolskim. Odznacza się długą i niezwykle interesującą historią oraz piękną architekturą, która zachwyca turystów do dnia dzisiejszego. Najważniejszymi zabytkami są przepiękny gmach poczty, którego historia sięga drugiej połowy XIX wieku oraz imponująca konkatedra św. Stanisława Biskupa z początków XX wieku. To imponujące miasto ma sporo do zaoferowania turystom przybywającym w te strony. Zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom historii, aczkolwiek ze względu na sporą ilość atrakcji dla dzieci, przypadnie do gustu również najmłodszym.

Gdzie warto się wybrać, będąc w Ostrowie Wielkopolskim? 

Wielkopolski Rynek

Jednym z pierwszych miejsc, jakie trzeba odwiedzić jest tutejszy rynek. Można śmiało powiedzieć, że stanowi on serce miasta. To ulubione miejsce spotkać mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego oraz idealna przestrzeń na odpoczynek po intensywnym dniu. Zachęcają do tego okalające rynek kamieniczki, w których znajdziemy atrakcyjne knajpki i restauracje. Rynek jest także miejscem, w którym regularnie odbywają się wszelkiej maści wydarzenia kulturalne. Sporo się tutaj dzieje i żeby nieco poczuć klimat tego miasta, po prostu warto tutaj zajrzeć. Jednym z ważnych powodów, dla których nie należy tego miejsca odpuszczać jest również XIX-wieczny ratusz. Budynek został zaprojektowany przez Johanna Heinricha Haberlina, wybitnego ucznia Karla Schinkla. Budynek składa się z trzech kondygnacji i jest wyposażony w imponującą wieżę zegarową. Obecnie na jego terenie znajduje się Muzeum Miasa Ostrowa Wielkopolskiego. 

Szlaki turystyczne

Turyści powinni również wiedzieć, że przez Ostrów Wielkopolski przebiega aż siedem szlaków turystycznych, z czego cztery z nich to szlaki rowerowe. Osoby poszukujące miejsc, w których można odetchnąć od miejskiego zgiełku mogą udać się na spacer do jednego z trzech lasów znajdujących się na terenie miasta - Lasu Piaski, Borka Zębcowskiego czy Koziego Borka. Warto również dodać, że Ostrów Wielkopolski może pochwalić się aż dziesięcioma parkami miejskimi, które są idealną destynacją dla rodziców z małymi dziećmi. Parki są wyposażone w atrakcyjne place zabaw i miejsca do wypoczynku. 

Sklep z Lego

Przy ulicy Wodnej 1 znajduje się sklep, który w oczach wielu dzieci będzie ucieleśnieniem najskrytszych marzeń i miejscem, do którego będzie chciało się regularnie wracać. Sklep z klockami LEGO w Ostrowie Wielkopolskim to istny raj dla miłośników konstruowania. Lokal jest pełen regałów po brzegi wypchanych imponującymi zestawami duńskiego koncernu. Znajdziemy tutaj zestawy przeznaczone dla początkujących budowniczych, jak i tych bardzo zaawansowanych. Klocki są posegregowane tematycznie. Warto zwrócić uwagę na wyśmienite zestawy Star Wars Klony, które należą do serii cieszącej się największą popularnością. Nic z tym jednak dziwnego, biorąc pod uwagę ilość miłośników gwiezdnej sagi. 

Sklep Figloland

Osoby podróżujące z dziećmi powinny również wiedzieć o istnieniu wspaniałej sali zabaw znajdującej się przy ulicy Grabowskiej 17. Figloland to miejsce, w którym warto się zatrzymać przynajmniej z dwóch względów. Po pierwsze, rodzice mogą tutaj odetchnąć po intensywnym dniu pełnym wrażeń, a po drugie - sala jest naprawdę bardzo dobrze wyposażona i gwarantuje dzieciakom moc ogromnych wrażeń. Znajdują się tutaj ciekawe tory przeszkód, baseny z kolorowymi piłeczkami, tunele i małe domki. Nic więcej nie trzeba, by oddać się zabawie na długie godziny. 

Platforma do wymiany i zakupów klocków online

Osoby poszukujące w każdym zakątku Polski sklepów z klockami LEGO powinny wiedzieć również o istnieniu platformy postawklocka.pl. To platforma sprzedażowa, na której znajdziemy doskonałej jakości zestawy duńskiego koncernu, w tym również te, których nie sposób już znaleźć w sklepach stacjonarnych. Co więcej, znajdziemy tutaj również pomocne recenzje, dzięki którym dowiemy się wielu interesujących rzeczy na temat poszczególnych zestawów. 

Ostrów Wielkopolski