Dwie nowoczesne karetki ratunkowe marki Mercedes otrzymał ostrowski szpital. Pojazdy zakupione zostały z funduszy unijnych i zastąpią wysłużone pojazdy.


Symbolicznego przekazania kluczyków do ambulansów dokonał 18 września 2023 r. Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego, w dyspozycji którego znajdowały się fundusze unijne przeznaczone na ten cel.

* DSC_0147

-,,Wśród sprzętu medycznego, który w okresie epidemii covid-19 był szczególnie narażony na eksploatację i zużycie znajdowały się właśnie karetki. Potrzeba częstej dekontaminacji, dezynfekcji wpływała na szybkie zużywanie się pojazdów i wyposażenia. Odpowiedzią unijnego płatnika były dodatkowe środki i szybka ścieżka, żeby w części nadrobić braki i zmodernizować sprzęt. Wszyscy, którzy złożyli dobre wnioski mieli szanse pozyskać środki m.in. właśnie na karetki. Gratuluję władzom powiatu skuteczności w pozyskiwaniu funduszy unijnych’’ – powiedział  Marszałek Woźniak.

* DSC_0180

Pieniądze na zakup karetek pochodziły z większego projektu obejmującego  „Wyposażenie i wykonanie prac modernizacyjno-adaptacyjnych wybranych oddziałów w ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim związanych z pandemią COVID-19” w ramach Działania 11.2 „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia (REACT-EU). Zakres tematyczny obejmował remont oddziału laryngologicznego wraz z zakupem wyposażenia oraz kupno nowych karetek.  

* DSC_0130

-,,Dzisiejsze przekazanie karetek to kolejny dowód na to, że ostrowski szpital ma wielu przyjaciół i udaje się do naszej lecznicy przyciągać środki z różnych źródeł: rządowych, unijnych, pozarządowych oraz sponsorów. Dziś przekazujemy dwie nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone karetki. Sprzęt bardzo oczekiwany bo zużycie tego taboru jest bardzo duże. Otrzymane dofinansowanie to szansa na szybszą wymianę taboru’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski. 

* DSC_0154

Wartość obu pojazdów to ponad 1,5 miliona złotych. Co ważne ponad 1,3 mln to środki unijne, a wkład naszego budżetu to ok. 200 tys. złotych.

W uroczystości przekazania wzięli także udział: Andrzej Pichet radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, radni powiatowi Roman Pacholczyk (wicestarosta Ostrowski), Damian Grądzielewski (Członek Zarządu Powiatu), Andrzej Leraczyk, Józef Wajs, Marek Ewiak, Leszek Michalak, Rafał Walkow oraz Piotr Skoczylas Zastępca Dyrektora Szpitala.  

* DSC_0162 

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 39
DSC_0130.JPG DSC_0147.JPG DSC_0154.JPG DSC_0157.JPG DSC_0162.JPG DSC_0212.JPG DSC_0180.JPG DSC_0199.JPG