Aparaty USG, tomograf komputerowy, aparat RTG to kilka przykładów nowego sprzętu, który zakupiony zostanie na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ostrowskim szpitalu. Środki na ten cel lecznica pozyskała z rządowego Funduszu Zdrowia.

W dniu 25 września 2023 r. podczas spotkania w szpitalu symboliczny czek na ten cel w wysokości ok. 8,7 mln złotych przekazała Katarzyna Sójka Minister Zdrowia.

-,,Dzięki temu wsparciu sprzęt trafi tam gdzie pojawia się pacjent w stanie nieodgadnionym i gdzie trzeba szybko zadecydować, co mu jest i na który oddział przekazać’’ – mówiła Minister Zdrowia.

* DSC_0374

Nowy sprzęt trafi przede wszystkim do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Szpital planuje, że dzięki temu wsparciu uda się zakupić kilkadziesiąt sztuk różnych urządzeń. Na liście znajdują się m.in. aparaty USG, Aparat RTG ramię C, aparaty do znieczulenia tomograf komputerowy, wózki reanimacyjne, cyfrowy aparaty RTG kostno-płucny oraz różnego rodzaju wózki transportowe dla pacjentów.

* DSC_0364

–,,Cieszy nas to wsparcie. Każdy dodatkowy sprzęt to skrócenie i poprawienie diagnostyki na miejscu w SOR-e bez potrzeby przewożenia pacjentów. Już realizujemy bardzo głęboką diagnostykę trafiających pacjentów, a dzięki nowym urządzeniem będziemy mogli jeszcze precyzyjnej i pełnej zabezpieczyć trafiających tu chorych’’ – powiedział Dariusz Bierła.

Jak przekonywał dyrektor ostrowskiego szpitala jest to ważne wsparcie, bo coraz więcej pacjentów trafia na ostrowski SOR także z całego regionu, tym bardziej, że nie wszystkie szpitale prowadzą takie oddziały. Nie jest rzadkością, że podczas jednego dyżuru jest znacznie ponad 100 osób.

Środki na zakup sprzętu pochodzą z rządowego Funduszu Zdrowia, jak mówiła Minister Zdrowia w naszym regionie wsparcie otrzymały także szpitale w Pleszewie, Krotoszynie i Ostrzeszowie.

* DSC_0419

– „Ostatnie tygodnie to dobry czas dla naszego szpitala. Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia promesę na trzy nowe karetki. Zaledwie tydzień temu Marszałek Województwa przekazał dwa nowe ambulanse zakupione z funduszy unijnych. Teraz dokładamy kolejne środki na nowoczesne wyposażenie SOR. My dbamy o infrastrukturę, a nasi lekarze o opiekę nad pacjentami. Dziękuję wszystkim parlamentarzystom, którzy przyczynili się do pozyskania tych funduszy’’ – powiedział starosta Paweł Rajski.   

W uroczystości przekazania czeku wzięli także udział: posłowie na Sejm Jan Diedziczak, Tomasz Ławniczak, poseł do Europarlamentu Angelika Możdżanowska, Mirosław Nowacki Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Roman Pacholczyk Wicestarosta, Tomasz Ziąbka Przewodniczący Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu, radni Dorota Hurna, Danuta Szwedziak, Józef Wajs. Łukasz Mikołajczyk dyrektor ds. administracyjnych Uniwersytetu Kaliskiego, Kierownicy Oddziałów oraz Pielęgniarki i Pielęgniarze Oddziałowi.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 35
DSC_0364.JPG DSC_0369.JPG DSC_0374.JPG DSC_0384.JPG DSC_0394.JPG DSC_0403.JPG DSC_0411.JPG DSC_0419.JPG