Policjanci z ostrowskiej jednostki przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Podczas trwającej trzy godziny akcji, mundurowi skontrolowali ponad tysiąc kierujących. Policjanci zatrzymali 6 kierujących, w tym 4 po spożyciu alkoholu i 2 nietrzeźwych. Został też zatrzymany mężczyzna jadący hulajnogą elektryczną, który miał w organizmie około promil alkoholu.

Wczoraj, już przed godziną 5:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy rozpoczęli na naszym terenie działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”.

Jednym z pierwszych nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego był mężczyzna poruszający się po drodze hulajnogą elektryczną. 39-latek miał około promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany o 4:50 na ulicy Majorka.

O tej samej godzinie, na ulicy Odolanowskiej został zatrzymany kierujący osobowym peugeotem. 41-latek miał w organizmie niecałe 0,3 promila. Kolejny z kierowców, 64- latek wsiadł za kierownicę peugeota mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kolejne osoby kierujące pojazdami zatrzymane tego dnia przez policjantów drogówki, to kierujący peugeotem boxerem z przyczepą ciężarową. 45-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo, mężczyzna kierował pojazdem nie mając do tego wymaganej kategorii pojazdu. 0,3 promila alkoholu w organizmie miał 52-letni kierowca mercedesa. Zatrzymana też została 54-letnia kobieta, która kierując samochodem marki Renault Scenic miała w organizmie 0,4 promila alkoholu. Za kierownicę po użyciu alkoholu wsiadł też 53-latek. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymani kierujący odpowiedzą teraz przed sądem.

Niemal codziennie na terenie kraju policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.