Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim: Jaśniej i bezpieczniej w nowym świetle
Nowa energia światła w Ostrowie Wielkopolskim! Metamorfoza oświetlenia miejskiego nie tylko ożywia przestrzeń publiczną, ale i podnosi bezpieczeństwo mieszkańców. Przekonaj się, jakie zmiany zaszły w parkach, na ulicach i przy infrastrukturze rekreacyjnej!
  • Modernizacja oświetlenia w Ostrowie Wielkopolskim to projekt oświetleniowy, który dotyczy Rynku, Parku Miejskiego i wiaduktu przy ulicy Krotoszyńskiej.
  • Wymiana opraw oświetleniowych ma na celu poprawę bezpieczeństwa i estetyki.
  • Nowoczesne lampy LED są energooszczędne i wyposażone w system sterowania redukcyjnego.

Ostroviański Park Miejski świeci przykładem dla innych przestrzeni miejskich. Modernizacja oświetlenia, zakończona instalacją 70 nowych opraw, przynosi mieszkańcom znacznie jaśniejsze i bezpieczniejsze środowisko. Kosztorys tego etapu przekroczył 200 tysięcy złotych, ale wartość dodana w postaci wygody i poczucia bezpieczeństwa jest bezcenna.

Lśnienie nowych lamp ma również przeciwdziałać aktom wandalizmu. "Mam nadzieję, że doświetlenie ograniczy akty wandalizmu i będzie ich teraz zdecydowanie mniej. Wokół amfiteatru jest zamontowany także monitoring" – zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.

Projekt nie ogranicza się jedynie do estetycznych i prewencyjnych funkcji. Wymiana oświetlenia na ulicy Krotoszyńskiej, gdzie zaplanowano instalację 80 nowych opraw, to kolejny krok w kierunku przyszłości. Osobliwym rozwiązaniem jest zamiar wykorzystania dwóch rodzajów światła - mocniejszego w ciągu dnia i słabszego nocą, co ma być korzystne zarówno dla mieszkańców, jak i środowiska.

Co istotne, wszystkie lampy będą wyposażone w inteligentne sterowanie. To pozwoli na elastyczne zarządzanie oświetleniem, w zależności od potrzeb i warunków. "Na ostrowskim Rynku, wymieniono w sumie 38 nowoczesnych, stylizowanych opraw" - mówi z dumą Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Całościowy projekt modernizacji oświetlenia ulicznego, realizowany przez spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe, obejmuje wymianę prawie 200 lamp. Inwestycja o wartości blisko miliona złotych, to krok ku przyszłości miasta, gdzie nowoczesność łączy się z troską o środowisko i komfort życia mieszkańców.


Na podstawie: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim