Ostrów Wielkopolski: 550 tysięcy złotych na letni wypoczynek dla dzieci
Dzieci z Ostrowa Wielkopolskiego czekają niezapomniane wakacje! Dzięki wsparciu organizacji pozarządowych oraz hojności miasta, niemal tysiąc młodych mieszkańców będzie mogło uczestniczyć w różnorodnych obozach, koloniach i półkoloniach. Tegoroczny budżet na te inicjatywy wynosi imponujące 550 tysięcy złotych.

Wsparcie miasta dla letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

Wakacje to czas, kiedy dzieci i młodzież mogą nie tylko odpocząć od szkolnych obowiązków, ale także rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Ostrów Wielkopolski od lat wspiera tę ideę, przeznaczając znaczące środki na organizację letniego wypoczynku. W tym roku miasto przekazało aż 550 tysięcy złotych na różnorodne formy aktywności wakacyjnej dla młodych ostrowian.

Wiceprezydent miasta, Sebastian Górski, podkreśla wagę tych inicjatyw: Lato to czas przygód! Miasto Ostrów Wielkopolski wspiera letni wypoczynek dla dzieci i młodzież. To szansa na rozwijanie pasji. To jednak nie wszystko. Podczas tych spotkań realizowane są programy profilaktyczne, a więc to połączenie wakacyjnej przyjemności z przekazywaniem wiedzy na temat postaw prozdrowotnych. Co jednak ważne, udział w takim wypoczynku dofinansowanym przez miasto, wiąże się z symboliczną opłatą lub jest całkowicie darmowy.

Profilaktyka i edukacja w wakacyjnej ofercie

Jednym z kluczowych aspektów organizowanych obozów i półkolonii są programy profilaktyczne, które mają na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, Internetu i gier komputerowych. Problemy te są coraz bardziej powszechne wśród młodzieży, dlatego tak ważne jest, aby edukować dzieci na temat zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi.

Dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, organizacje pozarządowe mogą realizować programy, które łączą przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy obozów i półkolonii nie tylko biorą udział w ciekawych zajęciach, ale także zdobywają cenną wiedzę, która może uchronić ich przed niebezpiecznymi nawykami.

Różnorodność ofert dla młodych mieszkańców

W tym roku aż dziesięć organizacji pozarządowych otrzymało wsparcie finansowe na organizację 13 obozów i półkolonii. Dzięki temu dzieci mogą spędzać wakacje zarówno na terenie miasta, jak i w atrakcyjnych miejscowościach w całej Polsce, takich jak Zakopane czy Łazy.

Oto niektóre z propozycji:

  • Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” organizuje aktywne kolonie letnie w Zakopanem oraz kreatywne półkolonie letnie.
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy proponuje obóz edukacyjny dla dzieci i młodzieży, promujący zdrowie i aktywność fizyczną.
  • Koło Ostrowskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zaprasza na obóz „Jak dobrze nam wędrować… i profilaktyka”.
  • Stowarzyszenie „Zacharzew 2000” organizuje „Aktywne wakacje letnie”.
  • Stowarzyszenie „Razem dla Jedenastki” prowadzi półkolonie pod hasłem „Wolni od uzależnień” oraz kolonie „Wakacje wolne od uzależnień”.
  • Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo Jednostka Terenowa w Ostrowie Wielkopolskim im. Sługi Bożego Kazimierza Rolewskiego organizuje „Aktywne półkolonie z Bożym Podwórkiem” oraz kolonie letnie w Łazach.
  • Stowarzyszenie MIKS Manufaktura Inicjatyw i Kreatywności Społecznej zaprasza na „Letnie MIKSowanie”.
  • Stowarzyszenie „PIĄTKA DLA POKOLEŃ” prowadzi półkolonie z programem profilaktycznym „Aktywny wypoczynek”.
  • ZHP Chorągiew Wielkopolska – Hufiec Ostrów Wielkopolski organizuje „Harcerską Akcję Letnią 2024”.
  • Ostrowski Klub Sportowy 1926 zaprasza na „Wakacje z OKS-em”.

Każda z tych organizacji oferuje unikalne programy, które łączą aktywność fizyczną, rozwijanie pasji oraz edukację profilaktyczną. To doskonała okazja dla młodych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, aby spędzić wakacje w sposób aktywny i wartościowy.


Wg inf z: Urząd Miasta