Narkotyki w aucie i mieszkaniu. 42-latek z Ostrowa zatrzymany
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który miał w swoim posiadaniu znaczne ilości narkotyków. Oprócz marihuany i tabletek ekstazy, funkcjonariusze zabezpieczyli również sporą sumę gotówki. Teraz mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia za posiadanie nielegalnych substancji.

Zatrzymanie na gorącym uczynku

Kilka dni temu kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili zatrzymanie 42-latka, który w swoim samochodzie ukrywał ponad 100 gramów marihuany. Podczas rutynowej kontroli uwagę funkcjonariuszy przyciągnęło podejrzane zachowanie mężczyzny. Po dokładnym przeszukaniu pojazdu, znaleziono worek strunowy wypełniony narkotykiem.

Przeszukanie mieszkania

Na tym jednak nie zakończyły się działania policjantów. Postanowili oni przeszukać również mieszkanie zatrzymanego. Okazało się, że mężczyzna przechowywał tam dodatkowe 20 gramów marihuany oraz 40 tabletek ekstazy. Znalezienie tak dużej ilości narkotyków świadczy o poważnym charakterze przestępstwa, którego dopuścił się 42-latek.

Konsekwencje prawne i dalsze kroki

Oprócz nielegalnych substancji, policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar znaczną ilość gotówki. Mężczyzna został natychmiast przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za takie przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład skutecznych działań ostrowskich kryminalnych, którzy nieustannie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie. Dzięki ich czujności i profesjonalizmowi, udało się wyeliminować z obiegu znaczną ilość nielegalnych substancji, które mogły trafić na lokalny rynek.


Źródło: Policja Ostrów Wielkopolski