Strażacy z Raszkowa ćwiczyli ratowanie życia w trudnych warunkach

W Raszkowie strażacy z OSP pokazali, jak ważna jest współpraca i szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia. Podczas wyjątkowych ćwiczeń na terenie Nadleśnictwa Taczanów sprawdzili swoje umiejętności w praktyce, przygotowując się na realne wyzwania ratownicze.
- Ćwiczenia ratownicze strażaków ochotników z Raszkowa w Leśnictwie Koryta
- Jak strażacy z Raszkowa doskonalili umiejętności ratownicze podczas manewrów
Ćwiczenia ratownicze strażaków ochotników z Raszkowa w Leśnictwie Koryta
18 czerwca 2025 roku na obszarze Nadleśnictwa Taczanów, a dokładniej w Leśnictwie Koryta, odbyły się drugie już manewry ratownicze dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy i miasta Raszków. To niecodzienne wydarzenie zgromadziło aż dziesięć zastępów, które miały okazję zmierzyć się z czterema różnorodnymi scenariuszami ratunkowymi.
Strażacy musieli stawić czoła symulacjom pożaru na terenach niezurbanizowanych, co wymagało od nich precyzyjnego działania i wykorzystania specjalistycznego sprzętu do gaszenia ognia w trudnym terenie. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie stanowiska wodnego – kluczowego elementu przy gaszeniu pożarów lasów czy terenów zielonych.
Jak strażacy z Raszkowa doskonalili umiejętności ratownicze podczas manewrów
Jednym z najbardziej emocjonujących momentów ćwiczeń było udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie uwięzionej pod samochodem. Ten scenariusz wymagał nie tylko szybkiego działania, ale także precyzyjnej koordynacji zespołu ratowników. Nie mniej istotne było przeszukanie zadymionego pomieszczenia, które pozwoliło strażakom przećwiczyć techniki poruszania się w warunkach ograniczonej widoczności oraz skutecznego odnajdywania poszkodowanych.
Organizatorami tego wydarzenia były Gmina i Miasto Raszków oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze PSP pełnili rolę instruktorów, dbając o profesjonalizm i bezpieczeństwo podczas wszystkich etapów manewrów.
„Współpraca między jednostkami jest kluczem do skutecznego działania podczas prawdziwych akcji ratowniczych” – podkreślił mł. asp. Jan Trzcieliński.
Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej, wiedząc, że ich lokalni strażacy są dobrze przygotowani na różnorodne sytuacje kryzysowe.
Na podstawie: PSP Ostrów Wielkopolski
Ostatnie Artykuły

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Biznes i samorząd przy jednym stole. W Lewkowie rozmawiano o wzroście firm

Szarfy i świadectwa zamknęły rok szkolny w Lewkowie

Strażacy z Ostrowa i Kalisza ćwiczyli pożar auta elektrycznego po zapłonie baterii

Fotografie, które wracają z zapomnienia, przyciągają do Mediateki

W Ostrowie Wielkopolskim pada apel o oszczędzanie wody w najgorętszych godzinach

Co naprawdę wpływa na atrakcyjność oferty ubezpieczeniowej?

Objawy przegrzania pojawiają się szybko. Upał wymaga czujności

Blisko sześć tysięcy świadectw i pełne sale. Rok szkolny zamyka się w powiecie

Małe konie, wielkie emocje we Wtórku. Młodzi jeźdźcy pokazali się na parkurze

Seniorzy tańczyli jak dawniej. W Gorzycach Wielkich wrócił klimat potańcówki

Ostrowscy strażacy wrócili z Hanoweru jako mistrzowie Europy

Jedna chwila nad wodą może skończyć się tragedią - KPP w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega
Przydatne dane teleadresowe
- WITD Poznań - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim: adres, kontakt i korespondencja
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, godziny, zakres spraw
- Urząd Gminy Wąsewo - kontakt, godziny, opłaty za odpady i dyżury
- TBS Ostrów Mazowiecka - kontakt, wynajem mieszkań, awarie
- Urząd Stanu Cywilnego Boguty-Pianki - siedziba, dostępność i kontakt
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, dokumenty, zakres działania
