Patryk Jankiewicz z ZSM laureatem International Malta Piano Competition, I miejsce

Uczeń Zespołu Szkół Muzycznych przywozi do szkoły międzynarodowy triumf — zwycięstwo na Malcie i nagroda w Londynie potwierdzają jego talent.
- Patryk Jankiewicz z ZSM wygrywa w Valletcie i zdobywa tytuł Laureata
- Międzynarodowe kontakty i wyróżnienia — co jeszcze zyskał uczeń ZSM
Patryk Jankiewicz z ZSM wygrywa w Valletcie i zdobywa tytuł Laureata
Patryk Jankiewicz, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych, wraca z Malty z pierwszym miejscem i tytułem Laureata. Konkurs International Malta Piano Competition odbywał się w dniach 22–26 sierpnia 2025 r. w gmachu Malta Society of Arts w Valletcie.
Wynik Patryka został oceniony przez międzynarodowe jury, w skład którego weszli: Maurizio Moretti (przewodniczący jury), Charlene Farrugia oraz Albert Mamriev. Funkcję dyrektora artystycznego przedsięwzięcia pełniła Dr Milica Lawrence z Maltańskiej Akademii Pianistycznej.
W ramach konkursu młody pianista uczestniczył także w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Prof. Charlene Farrugia, odbywających się w Malta Society of Arts.
Międzynarodowe kontakty i wyróżnienia — co jeszcze zyskał uczeń ZSM
Prof. Charlene Farrugia, która prowadziła zajęcia mistrzowskie, jest jedną z międzynarodowych artystek-ambasadorek Eurośródziemnomorskiej Akademii Muzycznej (EMMA for Peace). Organizacja ta działa jako globalna organizacja non-profit zajmująca się kulturą muzyczną i dyplomacją kulturalną, działa pod patronatem UNESCO i pod honorowym przewodnictwem Maestro Riccardo Mutiego.
To nie jedyne międzynarodowe wyróżnienie Patryka w 2025 roku. 9 lipca 2025 r. w Londynie, podczas konkursu London Young Musician, otrzymał on także Nagrodę Platynową (Platinum Prize) w kategorii „Original Composition”. Informacja pochodzi od LYM Competition Committee.
Wszystkie nazwiska, daty i miejsca związane z osiągnięciami ucznia zachowują pełną zgodność z protokołami konkursów. Sukcesy te potwierdzają rosnącą obecność młodych polskich pianistów na europejskiej scenie muzycznej oraz otwierają kolejne możliwości występów i współpracy międzynarodowej.
Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Autor: krystian