Święto Drzewa w Ostrowie Wielkopolskim 19 października 2025 - posadź swoje drzewo i zabierz sadzonkę

Święto Drzewa to trzy godziny praktycznej ekologii w Piaskach Szczygliczka: wspólne sadzenie, bezpłatne sadzonki od Nadleśnictwa Taczanów, edukacja miejska i zbiórki charytatywne. Przyjdź z rodziną i weź udział.
- Przyjdź na Święto Drzewa w Ostrowie Wielkopolskim i posadź drzewo
- Poznaj miejskie służby i ekologiczną ofertę praktyczną
- Zaangażuj się i pomóż tym, którzy tego potrzebują
Przyjdź na Święto Drzewa w Ostrowie Wielkopolskim i posadź drzewo
W poniedziałek 19 października 2025 r. od godz. 12:00 do 15:00 Piaski Szczygliczka zamienią się w centrum zielonych działań. Uczniowie ostrowskich szkół podstawowych rozpoczną sadzenie drzew, a mieszkańcy będą mogli dołączyć i w praktyce nauczyć się, jak sadzić oraz pielęgnować młode drzewa. Nadleśnictwo Taczanów przekaże bezpłatne sadzonki — weź i zasadź własny symbol przyszłości.
“Gorąco Państwa zapraszam, byśmy wspólnie zasadzili przyszłość Ostrowa – dosłownie i w przenośni, ucząc najmłodszych, jak ważna jest odpowiedzialność ekologiczna”
Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Poznaj miejskie służby i ekologiczną ofertę praktyczną
Na Święcie Drzewa swoje stoiska mają Wydział Gospodarki Komunalnej, Nadleśnictwo, Europe Direct, Straż Miejska oraz miejskie spółki MZK, ZOiGO MZO, RZZO i WODKAN. Będzie można porozmawiać z Pełnomocnikiem ds. Czystego Powietrza i przedstawicielami stanowiska ds. klimatu, zobaczyć autobus elektryczny MZK i samochód elektryczny oraz skorzystać z bezpłatnego znakowania rowerów na stoisku Straży Miejskiej.
Zaangażuj się i pomóż tym, którzy tego potrzebują
Organizatorzy przygotowali akcje towarzyszące: przynieś zużyty drobny elektrosprzęt i baterie i odbierz wrzosy oraz cebulki w ramach akcji KWIATY ZA GRATY, przynieś pełnowartościową karmę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim oraz wrzuć nakrętki do zbiórki charytatywnej. Podczas wydarzenia nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach kampanii OSTRÓW MÓWI „ŻYJ EKOLOGICZNIE”.
Zaplanowane atrakcje i obecność miejskich instytucji sprawiają, że Święto Drzewa to praktyczna lekcja ekologii dla całych rodzin — od zakładania własnego drzewka po informacje o czystym powietrzu i zrównoważonym transporcie. Przyjdź, posadź drzewo i zabierz sadzonkę do domu.
na podstawie: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim.
Ostatnie Artykuły

Z wąskiej drogi powstał bezpieczniejszy ciąg między Węgrami a Chotowem

Poprawka z matematyki coraz bliżej. Bezpłatny kurs pomoże nadrobić zaległości

Po potrąceniu seniorki pojechał na zakupy. Miał blisko 1,8 promila

Lewków i Gorzyce Wielkie zdominowały siatkarskie mistrzostwa gminy

Motocyklista bez tablicy zatrzymany w Raszkowie. Lista wykroczeń zaskoczyła policjantów

Rozbój na działkach w Ostrowie. Dwóch dorosłych trafiło do aresztu

Pełna sala i 61 mln zł na projekt OZE dla mieszkańców gminy

Michałków po raz kolejny na europejskim szczycie szybownictwa. Polacy z medalami

Uciekał po wjechaniu do rowu - nie wiedział, że rozmawia z policjantem

Prawie 700 kg oleju zebrano w Ostrowie. Ruszyła nowa edycja

Godzina W zabrzmi w Ostrowie. Syreny i uroczystości ku pamięci poległych

Kaligrafia wraca do Forum Synagoga. Ada Nowak poprowadzi warsztaty

Uderzył w ogrodzenie i dwa budynki, potem schował się pod kartonami

Odmówili mu alkoholu, więc wrócił i przewrócił dwa regały
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, godziny, zapis na wizytę
- Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnych w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, oddziały, rejestracja
- Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, zgłaszanie usterek, zajęcie pasa drogowego
- Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Nowych Skalmierzycach - kontakt, lokalizacje, dokumenty
- Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, godziny przyjęć i zasięg terytorialny
- Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Lubotyniu - kontakt, godziny, wypożyczenia
