Świąteczne spotkanie w Wysocku Wielkim - organizacje zrzeszyły się przy wigilijnym stole

W gminie Ostrów Wielkopolski w małej świetlicy zapanował ciepły, świąteczny nastrój – ludzie znający się od lat zebrali się przy jednym stole, by podzielić się opłatkiem i rozmową. Wysocko Wielkie stało się na chwilę miejscem, gdzie praca społeczna ustąpiła miejsca prostemu rytuałowi wspólnego świętowania. Muzyka, błogosławieństwo i krótkie przemówienia dopełniły wieczoru.
- Wieczerza wigilijna w Wysocku Wielkim - kto zjawił się przy stole
- Gmina Ostrów Wielkopolski - przedstawiciele złożyli życzenia i podkreślili rolę spotkań
Wieczerza wigilijna w Wysocku Wielkim - kto zjawił się przy stole
Spotkanie zainicjowała rada sołecka pod przewodnictwem sołtysa Ryszarda Dymnego, która zaprosiła działaczy i członków organizacji funkcjonujących w miejscowości. Przy wigilijnym stole zasiedli przedstawiciele:
- Ochotniczej Straży Pożarnej,
- Koła Gospodyń Wiejskich,
- Ludowego Klubu Sportowego,
- biblioteki gminnej,
- Klubu Olimpijczyka.
Do tradycyjnych obrzędów świątecznych należało wspólne błogosławieństwo potraw przez ks. Tomasza Kaczmarka oraz kolędy i pastorałki w wykonaniu Waldemara Skowrońskiego, które wprowadziły rozmowy w spokojniejszy, refleksyjny ton.
Gmina Ostrów Wielkopolski - przedstawiciele złożyli życzenia i podkreślili rolę spotkań
Gminę reprezentowali Michał Szymoniak - przewodniczący rady gminy oraz radny Henryk Kwiecień. Obaj wygłosili krótkie życzenia świąteczne i noworoczne, podkreślając wagę takich inicjatyw dla więzi między organizacjami i mieszkańcami. Organizatorzy zadbali o skromny, ale uroczysty charakter wieczerzy, tak by każdy czuł się zauważony i zaproszony do rozmowy.
Dla osób aktywnych w sołectwie takie spotkania to nie tylko tradycja - to też okazja do omówienia planów na kolejny rok i wzmocnienia współpracy między organizacjami. Mieszkańcy, którzy chcieliby włączyć się w życie Wysocka Wielkiego, najczęściej dowiadują się o podobnych wydarzeniach za pośrednictwem rady sołeckiej lub ogłoszeń gminnych, gdzie publikowane są informacje o zebraniach i inicjatywach.
na podstawie: Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski.
Ostatnie Artykuły

Deszcz nie zatrzymał walki o Puchar MISZ-MASZ w Nowych Skalmierzycach

Młodzi piłkarze przejmą stadion. W weekend w Nowych Skalmierzycach będzie głośno

W Studio Komeda uczniowie odkryli, jak brzmią książki i słuchowiska

Ostrów Wielkopolski zamknął budżet z nadwyżką i mocnym tempem inwestycji

Koniec ograniczeń po badaniach w Górznie. Woda znów nadaje się do użycia

Jeden telefon wystarcza, by senior stracił oszczędności - policja ostrzega

Woda z Górzna znów nadaje się do picia. Sanepid cofnął wcześniejsze zalecenia

„Ależ Ryszardzie” jeszcze nie schodzi ze sceny - i już szykuje kolejny zwrot

Na Krępie rok działalności zamienił się w piknik z teatrem i nagrodami

W Dębnicy powstał nowy chodnik. Bezpieczniejszy odcinek przy drodze powiatowej

Prawie pięćdziesiąt sukcesów. Młodzi olimpijczycy odebrali gratulacje

Ponad 3000 kontroli w Ostrowie Wielkopolskim - dwóch kierowców wpadło po alkoholu

Biblioteka w Ostrowie Wielkopolskim ma dużo starsze korzenie, niż myślisz

Dzień Dziecka w muzeum - ostrowskie artefakty czekają na małych tropicieli
Przydatne dane teleadresowe
- Biuro Powiatowe ARiMR w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, dopłaty i programy wsparcia dla rolników
- Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej - kontakt, filie, karta i e-booki
- KRUS w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zuzeli - kontakt, oferta terapeutyczna i zapisy
- Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, zgłaszanie usterek, zajęcie pasa drogowego
- Nadleśnictwo Antonin - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zasady wjazdu do lasu
