Przedszkolaki zajrzały do filii nr 2 i od razu znalazły swoich faworytów

Przedszkolaki zajrzały do filii nr 2 i od razu znalazły swoich faworytów

W ostrowskiej Filii nr 2 znów zrobiło się gwarno od dziecięcych głosów i wielkich pytań. 26 maja odwiedziła ją grupa z Przedszkola nr 8, a spotkanie szybko zamieniło się w małą wyprawę po bibliotece: od regałów z książkami po jej najbardziej rozpoznawalnego mieszkańca. 📚🐢

  • W ostrowskiej Filii nr 2 przedszkolaki sprawdziły, jak działa biblioteka od środka
  • Stefek, książki i Lego - ten zestaw działa na najmłodszych bez pudła

W ostrowskiej Filii nr 2 przedszkolaki sprawdziły, jak działa biblioteka od środka

Biblioteczna wizyta nie była tu tylko „zajrzeniem na chwilę”. Dzieci zobaczyły najciekawsze miejsca w filii, usłyszały, jak działa to miejsce na co dzień, i mogły przyjrzeć się książkom, którymi biblioteka dysponuje. Takie spotkania robią wrażenie zwłaszcza na najmłodszych, bo pozwalają im zobaczyć bibliotekę nie jako cichą salę z półkami, ale jako przestrzeń pełną odkryć.

W centrum uwagi, jak zwykle, znalazł się żółw Stefek. To właśnie on przyciąga spojrzenia niemal każdego małego gościa i błyskawicznie staje się jednym z najmocniejszych punktów wizyty. Dla przedszkolaków takie spotkanie to często najprostsza droga do oswojenia biblioteki - z miejsca formalnego robi się ona miejscem, które naprawdę chce się zapamiętać.

Stefek, książki i Lego - ten zestaw działa na najmłodszych bez pudła

Po części związanej z książkami przyszedł czas na coś, co dzieci lubią szczególnie - układanie klocków Lego. I właśnie ten fragment wizyty okazał się dla nich największą frajdą. W takich chwilach biblioteka pokazuje swoje drugie oblicze: nie tylko wypożyczalni, ale też miejsca spotkań, zabawy i pierwszych kontaktów z kulturą w lekkiej, swobodnej formie.

To właśnie ten miks - książki, ciekawostki i trochę zabawy - sprawia, że filia przyciąga kolejne grupy przedszkolne. A skoro zainteresowanie jest tak duże, można się spodziewać, że na podobne odwiedziny jeszcze niejeden maluch czeka z niecierpliwością.

na podstawie: Biblioteka Ostrów Wielkopolski.