W sklepie wyglądał na pijanego. Policjantka rozpoznała groźny spadek cukru

Mężczyzna leżał na podłodze sklepu w Ostrowie Wielkopolskim, bełkotał i zasypiał. Zgłoszenie wyglądało jak typowa interwencja wobec osoby nietrzeźwej, ale policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim rozpoznała objawy hipoglikemii. Dzięki temu na miejsce szybko wezwano ratowników medycznych, którzy podali glukozę.
Jak podaje Policja, podobny stan nie zawsze ma związek z alkoholem.
“Nie każda osoba sprawiająca wrażenie nietrzeźwej znajduje się pod wpływem alkoholu.”
Bełkotliwa mowa, problemy z utrzymaniem równowagi, senność i dezorientacja to objawy, które mogą wskazywać na hipoglikemię. To stan spowodowany zbyt niskim poziomem glukozy we krwi. Najczęściej dotyczy osób chorujących na cukrzycę i może pojawić się nagle. W skrajnym przypadku stan ten zagraża zdrowiu i życiu.
Po przybyciu do sklepu policjanci zastali mężczyznę odpowiadającego opisowi ze zgłoszenia. Funkcjonariusze próbowali nawiązać z nim kontakt, ale mężczyzna był wyraźnie zdezorientowany, mówił nielogicznie i nie potrafił podać nawet części swoich danych osobowych. Jego zachowanie mogło sugerować upojenie alkoholowe, lecz policjantka zwróciła uwagę na objawy, które pasowały do hipoglikemii.
Policjanci wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy podali mężczyźnie glukozę, a po krótkim czasie jego stan się poprawił. Odzyskał pełny kontakt z otoczeniem i był zaskoczony całym zdarzeniem. Nie potrafił wyjaśnić, co doprowadziło do tak gwałtownego spadku cukru.
Ta interwencja pokazuje, jak łatwo pomylić chorobę z nietrzeźwością i jak wiele zależy od czujności patrolu. Jedna trafna ocena policjantki z Ostrowa Wielkopolskiego sprawiła, że pomoc dotarła na czas. To była sytuacja, w której jeden błąd mógł kosztować znacznie więcej niż chwilową dezorientację w sklepie.
na podstawie: KPP w Ostrowie Wielkopolskim.
Ostatnie Artykuły

Paddington w bibliotece rozruszał wakacje - przed dziećmi kolejne tajemnice

Letni seans pod chmurką wraca do Parku Miejskiego w Ostrowie

Niemy „Cyrk” dostanie muzykę na żywo. W amfiteatrze zagra Czerwie

Nowe wakacyjne zasady MEN. Rodzice mają więcej do sprawdzenia przed wyjazdem

650 tys. zł na kulturę. 27 projektów dostało wsparcie

Reporter z Ukrainy i Bliskiego Wschodu otworzy Odyseję Antonińską

W sklepie wyglądał na pijanego. Policjantka rozpoznała groźny spadek cukru

Szachy wracają do Filii nr 2 - wakacyjne środy znów mają swój rytm

Tata, Tuwim i łódki z papieru - biblioteka zrobiła rodzinne święto

Wiktoria Kida zagra w amfiteatrze. Bezpłatny koncert rozgrzeje lato

Uczennica z Sobótki wygrała wojewódzki konkurs OZE i wróciła z rowerem

Linoryt zamiast ekranu. W Ostrowie powstaną pieczęcie i autorskie grafiki

Powiat Ostrowski z absolutorium. Radni ocenili budżet i wielkie inwestycje

Weekend z burgerami i sztuką. FOODstival w Parku Miejskim
Przydatne dane teleadresowe
- Straż Miejska w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, uprawnienia, zgłaszanie interwencji
- Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, sekcje, kino i zajęcia
- Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnych w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, oddziały, rejestracja
- CRK Zieleń i Rekreacja - kontakt, atrakcje i usługi w Ostrowie Wielkopolskim
- Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Lubotyniu - kontakt, godziny, wypożyczenia
- Gminno-Miejskie Centrum Pomocy "Wiara-Nadzieja-Miłość" w Odolanowie - kontakt, usługi i zasady przyjęcia
