Dzielnicowy asp. sztab. Łukasz Sobczak realizując zadania dotyczące profilaktyki społecznej i planu priorytetowego gościł w lokalu SENIOR+. Policjant spotkał się z osobami starszymi, aby przekazać im szereg niezbędnych informacji dotyczących m. in. oszustw. Funkcjonariusz ostrzegał przed zagrożeniami apelował o czujność, wskazywał, gdzie szukać pomocy i rozdał ulotki informacyjne „Bezpieczne życie seniorów”.

„Bezpieczny senior" - to projekt mający na celu zmniejszenie liczby przestępstw popełnianych na osobach starszych. W ramach programu funkcjonariusze oraz przedstawiciele innych instytucji zapoznają seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania zagrożeniom, a także informują, gdzie szukać pomocy w przypadku gdy dojdzie do przestępstwa.

Jedno z ostatnich tego typu spotkań zainicjował dzielnicowy asp. sztab. Łukasz Sobczak. Funkcjonariusz, w ubiegły poniedziałek, spotkał się z seniorami w lokalu SENIOR+, przy ulicy Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjant podczas podczas spotkania przekazał najistotniejsze informacje o sposobach działania oszustów podszywających się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy Policji. Na konkretnych przykładach spraw omówił, pojawiające się nowe sposoby i legendy, jakie stosują przestępcy.

Funkcjonariusze przybliżył też działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania. Mówił o założeniach programu "Dzielnicowy bliżej nas" i „Moja Komenda”.  Dodatkowo asp. sztab. Sobczak realizując swój plan priorytetowy opracował ulotkę informacyjną na temat realizowanych działań, którą następnie wręczył seniorom na zakończeniu spotkania.

Pliki do pobrania


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.