Dzielnicowy asp. sztab. Łukasz Sobczak realizując zadania dotyczące profilaktyki społecznej i planu priorytetowego gościł w lokalu SENIOR+. Policjant spotkał się z osobami starszymi, aby przekazać im szereg niezbędnych informacji dotyczących m. in. oszustw. Funkcjonariusz ostrzegał przed zagrożeniami apelował o czujność, wskazywał, gdzie szukać pomocy i rozdał ulotki informacyjne „Bezpieczne życie seniorów”.

„Bezpieczny senior" - to projekt mający na celu zmniejszenie liczby przestępstw popełnianych na osobach starszych. W ramach programu funkcjonariusze oraz przedstawiciele innych instytucji zapoznają seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania zagrożeniom, a także informują, gdzie szukać pomocy w przypadku gdy dojdzie do przestępstwa.

Jedno z ostatnich tego typu spotkań zainicjował dzielnicowy asp. sztab. Łukasz Sobczak. Funkcjonariusz, w ubiegły poniedziałek, spotkał się z seniorami w lokalu SENIOR+, przy ulicy Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjant podczas podczas spotkania przekazał najistotniejsze informacje o sposobach działania oszustów podszywających się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy Policji. Na konkretnych przykładach spraw omówił, pojawiające się nowe sposoby i legendy, jakie stosują przestępcy.

Funkcjonariusze przybliżył też działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania. Mówił o założeniach programu "Dzielnicowy bliżej nas" i „Moja Komenda”.  Dodatkowo asp. sztab. Sobczak realizując swój plan priorytetowy opracował ulotkę informacyjną na temat realizowanych działań, którą następnie wręczył seniorom na zakończeniu spotkania.

Pliki do pobrania